امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
یك نماینده مجلس مطرح كرد:

پیشنهاد افزایش وام از محل اوراق تسهیلات مسكن به ۲۰۰ میلیون تومان

پیشنهاد افزایش وام از محل اوراق تسهیلات مسكن به ۲۰۰ میلیون تومان هم ماشین: عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در نشست های اخیر این كمیسیون پیشنهاد افزایش سقف وام به ۲۰۰ میلیون تومان برای پرداخت وام خرید مسكن از محل اوراق تسهیلات مسكن عنوان شد.به گزارش هم ماشین به نقل از خانه ملت، حمید بنایی با اشاره به احتمال اصلاح مقررات عرضه وام خرید مسكن از محل اوراق تسهیلات مسكن از جانب وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: در شرایط كنونی مسئولان این وزارتخانه به دنبال مقررات اعطای تسهیلات خرید مسكن با استفاده از صندوق پس انداز مسكن یكم هستند كه حذف شرط عمر ۱۵ ساله بنا برای دریافت وام، افزایش سقف تسهیلات و افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط این موارد را شامل می گردد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست های اخیر كمیسیون عمران، پیشنهاد افزایش عمر بنا به ۲۰ سال برای پرداخت وام مسكن صندوق یكم عنوان شد و به نظر می آید این پیشنهاد قابل قبول باشد، البته در بحث خانه های با سن بالا، باید تأییدیه كارشناسان بانك، نظام مهندسی ساختمان و شهرداری مورد ملاك باشد.
وی خاطرنشان كرد: به نظر من پیشنهاد حذف شرط عمر بنا برای عرضه وام خرید مسكن از محل اوراق تسهیلات مسكن قابل قبول و كارشناسی نیست، چونكه اجرای این پیشنهاد، به افزایش فرسودگی خانه ها و بی انگیزگی صاحب خانه ها برای نوسازی دامن می زند.
این نماینده مجلس دهم با اشاره به كاهش قدرت خرید مسكن مردم، اضافه كرد: با توجه افزایش چند برابری قیمت مسكن در تهران و شهرستان ها، بطور قطع میزان سقف تسهیلات خرید مسكن از محل اوراق تسهیلات مسكن باید افزایش یابد، از سوی دیگر به نظر من عرضه وام مسكن نباید تنها منحصر به بانك عامل بخش مسكن باشد و تمامی بانك ها باید در این حوزه مشاركت كنند.
بنایی با بیان اینكه سقف تسهیلات خرید مسكن از محل اوراق تسهیلات مسكن باید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان باشد، اظهار داشت: این مورد می تواند به افزایش خانه دار شدن مردم كمك شایانی كند.
وی افزود: از جانب دیگر در بحث مدت زمان بازپرداخت اقساط وام مسكن با استفاده از اوراق تسهیلات، در كمیسیون عمران پیشنهادات متفاوتی عنوان شد، اما به نظر می آید كه ۱۵ تا ۲۰ سال بهترین پیشنهاد برای تعیین مدت زمان بازپرداخت اقساط است.
عضو كمیسیون عمران مجلس افزود: اعضای این كمیسیون از هر پیشنهادی كه منجر به خانه دار شدن جوانان شود، استقبال می كند، البته كار كارشناسی دقیقی باید در این رابطه صورت گیرد تا در آینده اجرای آن تبعاتی را به دنبال نداشته باشد.

1397/06/23
19:36:17
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: خرید , ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.