امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
یك نماینده مجلس؛

وام خرید مسكن باید به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یابد

وام خرید مسكن باید به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یابد هم ماشین: عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: با عنایت به افزایش چند برابری قیمت مسكن در كل كشور، به نظر من سقف تسهیلات اوراق در تهران باید تا ۳۰۰ میلیون تومان و در شهرستان ها تا ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.به گزارش هم ماشین به نقل از خانه ملت، سیدهادی بهادری با اشاره به احتمال اصلاح مقررات عرضه وام اوراق خرید مسكن توسط وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: در شرایط كنونی میزان تقاضای افراد و زوجین برای خرید اوراق مسكن بسیار كاهش یافته كه این مورد دلایل متفاوتی دارد، از این رو محدود كردن شرایط عرضه وام به صلاح نیست.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: یكی از برنامه ها و پیشنهادات مسئولان وزارت راه برای اصلاح مقررات وام اوراق خرید مسكن، حذف عمر بنا است، چونكه در شرایط كنونی به بناهای بالای ۱۵ سال، وام پرداخت نمی گردد.
وی با اشاره به اینكه ۵۰ سال بهترین گزینه برای تعیین عمر بنا جهت عرضه اوراق مسكن می باشد به خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: به نظر من عمر بنا در این رابطه از ۲۰ سال تا ۵۰ سال باید تعیین شود، البته وضعیت و میزان فرسودگی ساختمان هم باید یكی از شروط این مسئله قرار گیرد.
بهادری اضافه كرد: یكی دیگر از پیشنهادات وزارت راه، افزایش مدت زمان باز پرداخت اقساط وام مسكن می باشد، بر مبنای قانون، بیشتر مدت زمان باز پرداخت وام اوراق، ۱۲سال است، اما به نظر من باید حداقل مدت زمان بازپرداخت، از ۲۰ سال تا ۹۰ سال شود تا جوانان به نحوی بهتری بتوانند اقساط خویش را پرداخت كنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: طبق گفته مسئولان وزارت راه، آنها به دنبال افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسكن هستند، در شرایط كنونی حداكثر میزان پرداختی، ۸۰ میلیون تومان است كه یك زوج در مجموع ۱۶۰ میلیون تومان می توانند وام دریافت نمایند.
وی با بیان اینكه سقف تسهیلات اوراق خرید مسكن باید به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یابد، خاطرنشان كرد: با عنایت به افزایش چند برابری قیمت مسكن در كل كشور، به نظر من سقف تسهیلات اوراق در تهران باید تا ۳۰۰ میلیون تومان و در شهرستان ها تا ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.
عضو كمیسیون عمران مجلس افزود: بطور قطع میزان پرداختی اوراق مسكن باید به گونه ای باشد كه با دریافت آن وام حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از هزینه خرید مسكن تامین گردد. از اینرو به صورت حتم افزایش سقف تسهیلات و افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط می تواند به فرایند خرید و فروش مسكن رونق تازه ای بدهد.
بهادری با اشاره به بالا بودن قیمت خرید هر برگه اوراق مسكن، اظهار داشت: در شرایط كنونی افراد برای خرید وام اوراق مسكن ۱۲۰ میلیونی باید حدود ۱۵ میلیون تومان پرداخت كنند، كه این میزان پرداختی با عنایت به شرایط و معیشت زوجین نا عادلانه نیست.

1397/06/18
21:25:00
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: خرید , ساخت , شورا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.