امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
در گفتگو با مهر اعلام شد؛

سوت قطار شهری در اهواز به صدا در می آید

سوت قطار شهری در اهواز به صدا در می آید هم ماشین: اهواز - مدیركل راه آهن جنوب اظهار داشت: یك دستگاه قطار از فردا میان ایستگاه های قدس، اهواز، كارون و میان دشت كار جابه جایی مسافران را انجام می دهد.عبدالكریم درویش زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات راه اندازی قطار در محدوده شهری اهواز اظهار نمود: ظرفیت این ریل باس ۳۲۰ نفر است و مسافران را در ایستگاه های قدس، اهواز، كارون و میان دشت جابه جا می كند.
وی اضافه كرد: این قطار از ساعت هشت بامداد تا ۱۹ عصر كار جابجایی مسافران را در طول مسیرهای مذكور را انجام كه تلاش می گردد تا این كار در طول هفته صورت بگیرد.
مدیركل راه آهن جنوب خاطرنشان كرد: احتمال دارد كه از این قطار در ایام پنج شنبه و جمعه بعنوان قطار شهری استفاده گردد.
درویش زاده بیان كرد: سیاست و برنامه راه آهن جنوب افزایش ظرفیت قطارهای مسافری شهری و عرضه خدمات به مسافران، آسایش و ایمنی آنها است.
وی افزود: در این راستا نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل و شبكه خطوط ریلی در محور جنوب از سال های گذشته در دستور كار ما قرار داشته است.
مدیركل راه آهن جنوب بیان كرد: با عنایت به تقاضای سفر در محور جنوب و بر مبنای برنامه های راه آهن كشور افزایش ظرفیت حمل و نقل ریلی در محور جنوب مورد توجه ما قرار دارد.
وی در انتها عنوان كرد: حمل و نقل ریلی یك هفتم حمل و نقل جاده ای سوخت مصرف می كند و ایمن ترین نوع حمل و نقل در دنیا به حساب می آید.

1397/05/30
18:07:52
5.0 / 5
5236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.