امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
معاون وزیر راه خبر داد؛

دریافت ارز حاصل از خدمات به لاینرهای خارجی بر اساس بازار ثانویه

دریافت ارز حاصل از خدمات به لاینرهای خارجی بر اساس بازار ثانویه هم ماشین: مدیرعامل سازمان بنادر اظهار داشت: بر مبنای دستور العمل بانك مركزی، درآمدهای ارزی این سازمان از محل خدمت رسانی به خطوط خارجی در بازار ارز ثانویه نقد شود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد راستاد در جاشیه مراسم امضای قرارداد ۴ طرح سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح های سرمایه گذاری برای توسعه بندر چابهار توسط بخش خصوصی در دستور كار است كه امروز ۴ پروژه سرمایه گذاری بخش خضوصی در پس كرانه های بندر چابهار با ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان به امضا رسید.
وی افزود: امروز همینطور تفاهم نامه ای به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار به امضا رسید كه منجر به امضای قرارداد خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: اینها نویدبخش این است كه ما می توانیم در بندر چابهار شاهد تبدیل این بندر به بند نسل سوم باشیم. یعنی بندری كه صرفا مكانی برای تخلیه و بارگیری كالا نخواهد بود بلكه ما می توانیم در پس كرانه ها فعالیت های توسعه ای، ارزش افزوده ای، لجستیكی و توزیع كالا داشته باشیم كه به واسطه موقعیت مهم بندر چابهار در ترانزیت منطقه شرق، بطور قطع این بندر نقش بسیار قابل توجهی در ترانزیت ایفا خواهد نمود.
مدیرعامل سازمان بنادر خاطرنشان كرد: در مرحله ای كه گندم از مبدأ هند به مقصد افغانستان از چابهار آغاز شد این بندر توانست به خوابی ترانزیت را انجام دهد و این مورد زمینه ای برای افزایش ترانزیت در بندر چابهار شد.
وی یادآورد شد: با رشد ترانزیت در بندر چابهار امسال در مجموع ۲۷ درصد رشد فعالیت بندری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته ایم و میزان تخلیه و بارگیری هم در این مدت ۷۷ درصد است.
به گفته راستاد، این اتفاقات نشان داده است سرمایه گذاری در بندر چابهار بر پایه برنامه ریزی هوشمند در زیرساخت های بندری بوده است و بر مبنای آن شاهد افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی به مرور خواهیم بود.
وی تصریح كرد: بر مبنای دستورالعمل بانك مركزی ارز حاصل از صادرات خدمات به خطوط كشتیرانی خارجی، باید معادل ارز ثانویه دریافت شود. ما بخش عمده ای از ارز دریافتی را به خدمات رسانی به خطوط داخلی اختصاص می دهیم.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی تاكید كرد: چنانچه شاهد افزایش درآمد از محل تسعیر ارز باشیم، در برنامه های توسعه بنادر هزینه می نماییم امیدواریم امسال پیش بینی درآمد ۲ هزار و ۶۰۰ میلیاردی را بتوانیم محقق نماییم. هرچند كه به علت تحریم ها، شاهد كاهش فعالیت های بندری بوده ایم.

1397/05/05
15:06:50
5.0 / 5
4423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.