امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
مدیرعامل آبفای استان تهران خبر داد

قیمت یك لیتر آب بسته بندی ۱۵۰۰ تومان، آب شرب شهری ۶ ریال!

قیمت یك لیتر آب بسته بندی ۱۵۰۰ تومان، آب شرب شهری ۶ ریال! هم ماشین: مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینكه قیمت هر لیتر آب بسته بندی ۱۵۰۰ تومان است، اظهار داشت: قیمت آب شرب شهری كه از كیفیت بسیار مناسبی برخوردار می باشد تنها ۶ ریال است.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، بختیاری كه امروز در هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران حضور پیدا كرده بود در خلال بررسی تامین بخشی از كسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب مورد نیاز این شركت، اظهار داشت: تهران نسبت به جمعیت خود در سرانه های آب تجدید شونده وضعیت بسیار نامطلوبی دارد و این سرانه در استان تهران بسیار پایین است.

وی اضافه كرد: وضعیت میانگین بارندگی در جهان حدود ۷۵۰ متر مكعب است در صورتی كه این رقم در ایران ۲۵۱ متر مكعب است. بنابراین به لحاظ میانگین بارندگی استان تهران از میانگین پایینی برخوردار می باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به پنج سد كرج، طالقان، لار، لتیان و ماملو بعنوان سدهای تامین كننده منابع آبی شهر تهران اظهار داشت: ۲۷۰ میلیون متر مكعب امسال نسبت به سال قبل با كمبود منابع آبی در این پنج سد مواجه هستیم؛ به شكلی كه اگر بارندگی های اردیبهشت ماه امسال نبود از ابتدای خرداد ماه ناگزیر بودیم كه جیره بندی آب را انجام دهیم اما خوشبختانه این بارندگی ها مسائل تهران را حل و فصل كرد.

وی تصریح كرد: علی رغم اینكه كشور ما در حوزه بارندگی در ردیف های آخر دنیا قرار دارد اما در مصرف آب در اولین ها قرار گرفته ایم، به شكلی كه از خیلی از كشورهای پر آب مصرف بالاتری داریم. امروز بهای تمام شده هر متر مكعب آب ۲۵۰۰ تومان است كه تنها یك چهارم این قیمت از شهروندان دریافت می گردد.

به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه تامین بخشی از كسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب مورد نیاز شركت آب و فاضلاب شهر تهران را به باعث اختیارات ناشی از ماده ۷ شورای اقتصاد مورد بحث و بررسی قرار دادند كه نهایتا بر مبنای تعرفه های وی این لایحه به تصویب رسید.

برای طبقات مصرف صفر تا پنج متر مكعب ۸۲۰ ریال، برای پنج تا ۱۰، ۸۲۰ ریال، ۱۰ تا ۱۵، ۸۵۰ ریال، ۱۵ تا ۲۰، ۱۲۰۰ ریال، ۲۰ تا ۲۵، ۱۷۰۰ ریال، ۲۵ تا ۳۰، ۳۰۰۰ ریال، ۳۰ تا ۳۵، ۴۰۰۰ ریال، ۳۵ تا ۴۰، ۵۰۰۰ ریال، ۴۰ تا ۵۰، ۱۰ هزار ریال و بالاتر از ۵۰ متر مكعب هم ۱۰ هزار ریال تعیین شد كه برابر تبصره پنج این لایحه مبالغ قید شده در این مصوبه برای آن بخش از محلات مناطق ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ كه جزء محلات محروم شهر تهران شامل محلات گلابدره، قاسم آباد در منطقه یك، و محلات ده فرحزاد و اسلام آباد در منطقه ۲، محله ده ونك در منطقه ۳، محلات خاك سفید، شمیران نو و مبارك آباد در منطقه ۴، محلات ده كن، حصارك و مراد آباد در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار دارند تعرفه آنان با ضریب تعدیل ۹ محاسبه و دریافت خواهد شد.
1397/05/02
15:27:35
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: آب , خدمات , شركت , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.