امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
معاون وزارت آموزش و پرورش:

سال آینده 2 كنكور در كشور برگزار می شود، تاخیر در بازنشستگی 10 هزار معلم

سال آینده 2 كنكور در كشور برگزار می شود، تاخیر در بازنشستگی 10 هزار معلم هم ماشین: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: سال آینده دو كنكور در كشور برگزار می گردد كه یكی از آنها برای فارغ التحصیلان نظام جدید و كنكور دیگر برای پشت نوبتی های سال های گذشته خواهد بود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، علی زرافشان در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه استان های كشور در خانه معلم اردبیل اظهار نمود: باید از هم اكنون خانواده ها را نسبت به این امر توجیه نماییم تا دانش آموزان خویش را آماده رقابت كنكور كنند كه بطور قطع راهكار برگزاری این دو كنكور اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه سهم سابقه تحصیلی در كنكور سال آینده 30 درصد خواهد بود، تصریح كرد: امتحانات نهایی در سال تحصیلی آینده برای پایه دوازدهم برگزار می شود و این 30 درصد از همین پایه اعمال می گردد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در سال تحصیلی آینده دانش آموزان در كنار حضور در امتحانات نهایی پایه دوازدهم خویش را برای كنكور هم آماده می كنند، اظهار داشت: برای نظام قدیمی هم 25 درصد نمره از امتحانات نهایی و 5 درصد از پیش دانشگاهی در كنكور لحاظ خواهد شد.
زرافشان اضافه كرد: برای ترمیم نمرات ما نسبت به برگزاری آزمون مجدد و حضور دانش آموزان اقدام خواهیم كرد تا به شكلی این نمرات ترمیم شود. در شاخه فنی و حرفه ای هم پیشنهاد كردیم امتحانات به گونه ای طراحی شود كه زمینه ادامه تحصیل دانش آموزان این شاخه به صورت كاردانی پیوسته فراهم شده و آنها دیگر در امتحان نهایی و كنكور حضور نداشته باشند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی جدید اشاره و خاطرنشان كرد: ما كار استقرار این پایه را با تامین فضای مورد نیاز و نیروی انسانی در استان ها دنبال می نماییم و بر این باوریم با ساماندهی نیروی انسانی و فضای آموزشی می توانیم به شكل كامل به استقرار نظام جدید آموزشی كمك نماییم.
زرافشان در مورد كمبود نیروی انسانی و رفع مشكلات در این حوزه اظهار داشت: قرار شده است با تاخیر در بازنشستگی 10 هزار معلم در آستانه بازنشستگی و ورود نیروی انسانی جدید از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان جذب سرباز معلم، بحث خرید خدمات و اضافه تدریس موظف و غیرموظف كمبود نیروی انسانی را برطرف نماییم.
وی بازبینی در روش بكارگیری نیروی انسانی در مدارس را بعنوان یك اولویت ضروری خواند و افزود: ما كیفیت آموزشی و تربیتی را فدای بعضی از كاستی ها نخواهیم كرد و روش تامین نیرو به گونه ای خواهد بود تا عوامل كیفیت بخشی در قالب گروه های آموزشی و پژوهش سراها مورد غفلت و بی توجهی قرار نگیرد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح كرد: معاونین آموزش متوسطه باید نسبت به ایجاد تعادل در جابجایی نیروها به گونه ای عمل كنند تا در مناطق با مازاد نیرو و یا تقاضای بیش از اندازه روبرو نشویم و شرایط استقرار پایه دوازدهم فراهم آید.
زرافشان برگزاری دوره های آموزشی برای معلمان در قالب كتاب های جدیدالتالیف را در كنار مطالعه این كتب درسی با استفاده از سایت دفتر تالیف ضروری خواند و اضافه كرد: در كنار فعالیت گروه های آموزشی نظارت های بالینی در استقرار پایه دوازدهم ضروری می باشد و در این زمینه مسئولیت گروه های آموزشی بسیار خطیر به نظر می آید.
وی با بیان آیات و روایات در باب جایگاه تعلیم و تربیت اظهار نمود: ما اگر می خواهیم در وضعیت مطلوب از فرصت های تربیتی و آموزشی استفاده نماییم باید مولفه های زیربنایی را در این حوزه مورد دقت نظر قرار دهیم.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان كرد: نباید فارغ التحصیلان ما در مدارس خسته و بیحال وارد دانشگاه شوند در حالیكه ما وظیفه داریم تا در یك فضای بانشاط همراه با ارزیابی های مستمر و فرآیند صحیح به سمتی حركت نماییم تا در بستر آموزش تربیت صحیح هم شكل گیرد.
زرافشان به چالش امروز نظام تعلیم و تربیت در حفظ و ارتقای كیفیت آموزشی اشاره و خاطرنشان كرد: در سند تحول بنیادین هم به تامین و بسط عدالت در برخورداری از فرصت های تعلیم و تربیت باكیفیت و مناسب تاكید شده و همه موظفند به هر شكل ممكن این كیفیت را حفظ كنند.
وی اظهار داشت: مبحث كیفیت دغدغه جهانی است كه ما هم وظیفه داریم كیفیت آموزشی و تربیتی خویش را ارتقا دهیم تا در یك مدرسه شایسته و مناسب نسل تحول آفرین تربیت شده و جایگاه به وجود آمده اعتلا یابد.1397/04/26
15:28:27
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.