امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱
واكنش معاون آخوندی به اظهارات رئیس سازمان نظام مهندسی؛

با مدیران متخلف نظام مهندسی برخورد قانونی می شود

با مدیران متخلف نظام مهندسی برخورد قانونی می شود به گزارش هم ماشین معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از مواضع رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: آقای رجبی به مدیران نظام مهندسی سفارش می كند كه به بخشنامه های وزارتخانه توجه نكنند؟ هیچ مماشاتی نخواهیم كرد.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان در بیست و یكمین اجلاس عمومی سازمان نظام پزشكی، با تسلیت حادثه تصادف اتوبوس و تانكر نفت در سنندج اظهار داشت: اگر مردم در هرجایی از ایران صدمه ببینند، همه ما از یك پیكریم و داغدار می شویم. این محدود به مردم عزیز كردستان نیست و امیدواریم آلامی كه دیدند تسكین پیدا كند.
وی افزود: ما در رشته خود هم همین وضعیت را داریم. آمار كشته های ساختمانی به نحو غیرقابل توجیهی بالاست. نیمی از كشته های ناشی از حوادث كار در ایران در حوزه ساختمان هستند. امیدوارم در بیانیه، به این قشر عزیزی كه كارگران كشور هستند توجه كنیم؛ واقعیت این است این مهندس ساختمان است كه در درجه اول باید این مسئولیت را بپذیرد.
مظاهریان در ادامه با انتقاد از مواضع رییس سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: آیا آقای مهندس رجبی به مدیران نظام مهندسی سفارش می كنند كه به بخشنامه های وزارتخانه توجه نكنند؟ با صراحت می گویم هیچ مماشاتی نخواهیم كرد.
وی اضافه كرد: اگر كسی بخشنامه های وزارتخانه را اجرا نكند، طبق اختیارات قانونی و به احترام قانون كه باید حتما اجرا شود، برخورد یكسانی صورت خواهد گرفت. اگر ابلاغیه وزیر مورد توجه قرار نگیرد، ابلاغیه های رجبی هم محلی از اهمیت نخواهند داشت!
این مقام مسئول افزود: ما نمی توانیم پشت سر از تعامل صحبت نماییم، اما پشت میكروفن از نافرمانی از قوانین و مقررات سخن برانیم.
شفافیت وزارت راه و شهرسازی در اجرای قانون
معاون وزیر را ه وشهرسازی در ادامه با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای تولید تحول در مهندسی ایران اظهار داشت: صحبتی كه آقای دكتر آخوندی روز گذشته مطرح نمودند، كل مانیفستی است كه برای بازتعریف مهندسی داریم.
وی افزود: این صحبت تنها خطاب به سازمان های نظام مهندسی نیست. با سازمان برنامه و بودجه هم همین صحبت را داریم. سازمان نمی پذیرد كه همه شركت های آن ها باید از مهندسان عضو نظام مهندسی تشكیل شوند. با آن ها هم همین بحث و جدل وجود دارد. هر هفته این جلسه ها دایر است و من فكر می كنم بتوانیم در هفته های آینده خبرهای خوبی داشته باشیم.
مظاهریان با اشاره به شفافیت روند اجرای امور در این وزارتخانه اظهار داشت: چیزی در پستو نخواهد بود. همه شما حق دارید كه در جریان امور قرار بگیرید. امكان دارد جایی از ما گله مند باشید، من این را می فهمم. نگرانی ها و سوالاتی وجود دارد. اما ما با شما شفاف صحبت می نماییم و موارد قانونی را جلو می بریم.
وی سپس با دعوت به حل اختلافات درون خانواده مهندسی اضافه كرد: اگر برای حل اختلافات از داور خارجی استفاده نماییم، به نتیجه ای نخواهیم رسید. هم اكنون این گفت وگوها سبب شده كه مهندسی بعنوان یكی از موضوعات مهم روز تلقی شود. ازاین رو فكر می كنم باید این گفت وگوها را به فرصت تبدیل نماییم.
 

1397/04/21
21:53:05
5.0 / 5
5158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.