امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور خبرداد

وجود بیش از سه میلیون زن سرپرست خانوار بیكار در كشور

وجود بیش از سه میلیون زن سرپرست خانوار بیكار در كشور هم ماشین: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از وجود بیش از سه میلیون زن بیكار سرپرست خانوار در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: جمعیت زنان بیكار تحصیل كرده دو تا سه برابر فارغ التحصیان بیكار مرد است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در شورای اداری استان سمنان بر لزوم توجه بیشتر به حقوق بانوان تاكید و اظهار نمود: باوجود تاكید بسیار بر عدالت جنسیتی در قانون اساسی متاسفانه شاهد بیكاری بیشتر در میان زنان توانمند كشور كه نیمی از جامعه را تشكیل می دهند هستیم.
وی با اشاره به مشكلات اقتصادی موجود و دشمنی های امریكا با جمهوری اسلامی اضافه كرد: در این شرایط خاص بیش از هر دوره دیگری نیازمند اتحاد، انسجام و همدلی بین سه قوه و بین دولت و ملت هستیم.
وی اعتمادسازی برای مردم را در این شرایط حیاتی دانست و خاطرنشان كرد: باید به گونه ای تلاش نماییم كه مردم ببینند دولت برای رفع مشكلات آنها برنامه ریزی دارد تا بتوانیم در جامعه تولید امید نماییم.
ابتكار با اشاره به اینكه قوه قضاییه نقش مهمی در این شرایط دارد تصریح كرد: حتما در چنین شرایط ویژه ای برخی ها به دنبال سوءاستفاده خواهند بود بنابراین قوه قضاییه باید با هوشیاری با افراد سودجو برخورد كند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر ضرورت شفافیت بیشتر در كارها تاكید و تصریح كرد: همه باید دست به دست هم دهیم و با یك سری اقدامات دقیق و درست مردم را امیدبخش نگه داریم.
وی از عدالت اجتماعی بعنوان یكی از رویكردهای دولت تدبیر و امید نام برد و اظهار نمود: رهبری معظم انقلاب هم همواره در این ارتباط دغدغه داشتند
ابتكار با اشاره به برخی مشكلات كشور در این حوزه از وجود كودكان بازمانده از تحصیل اظهار نگرانی كرد و اظهار داشت: زیبنده نیست بعد از گذشت چهل سال از عمر نظام مقدس اسلامی شاهد این حجم از كودكان بازمانده از تحصیل در كشور باشیم.
وی سهم دختران بازمانده از تحصیل را بیش از پسران دانست و اظهار داشت: در این چهار دهه انقلاب اسلامی منشاء خدمات بسیار درخشانی در جای جای كشور بوده اما با این وجود در بخشی بخش ها اقدامات مناسبی انجام نشده و جامعه با مشكلاتی روبرو است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با ابراز نگرانی از تولید فاصله بین نسل انقلاب و جوانان نسل امروز اضافه كرد: در معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری اقداماتی در همین ارتباط شروع شده كه امیدواریم با تلاش همكاران به سرانجام برسد.
وی بر ضرورت توجه بیشتر به استفاده از ظرفیت زنان تاكید و تصریح كرد: رئیس جمهوری وعده دادند كه 30درصد پست ها را برپایه شایستگی به زنان بدهند و خوشبختانه تابحال هم اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفته كه باید در استان ها هم با سرعت بیشتری دنبال شود.
ابتكار از اجرای طرح تاب آوری در سطح ملی اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح هم با تلاش معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اینكه باید از ظرفیت زنان توانمند استفاده بیشتری شود اظهار داشت: خوشبختانه نمایندگان مجلس هم همراهی خوبی در این بخش دارند كه جای تقدیر دارد.1397/04/16
21:00:39
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.