امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
معاون رئیس قوه قضائیه در پاسخ به مهر:

بررسی ادعای مردمی مالكیت مهرآباد، واكنش به تناقض در اموال خاوری

بررسی ادعای مردمی مالكیت مهرآباد، واكنش به تناقض در اموال خاوری هم ماشین: رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور توضیحاتی را در مورد حریم های فرودگاهی ارائه داد.احمد تویسركانی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینكه پیشتر از ورود سازمان ثبت به مبحث حریم های فرودگاهی اطلاع داده بودید اما علاوه بر زمین خواری در محدوده فرودگاه امام خمینی، مشكلات دیگر همچنان پابرجاست؛گفت: نهاد ها اهتمام لازم را برای ثبت انجام ندادند در كاداستر عنوان شد كه تمامی مستندات دولت در سازمان ثبت ارائه و ثبت گردد.
وی اضافه كرد: برخی دستگاه ها اقداماتی انجام دادند ولی رضایت بخش نبوده است. نامه ای را به معاون اول رییس جمهور نوشتم و ایشان این نامه را ابلاغ كردند. اگر ثبت مالكیت درست صورت گیرد، شاهد زمین خواری نخواهیم بود.
معاون رئیس قوه قضائیه در مورد بررسی حریم های فرودگاهی اظهار داشت: هم اكنون نود درصد مالكیت حریم های فرودگاهی ثبت شده است؛بخشی از مشكلات در مورد مهرآباد وجود دارد بخشی هم در ارتباط با فرودگاه امام خمینی مشكلاتی وجود دارد چون در واگذاری اراضی دقت لازم انجام نشد.
وی اضافه كرد: اختلافی بین فرودگاه مهرآباد و بعضی افراد و نهادها وجود دارد و هم اكنون، اكیپی مشترك برای بررسی ادعای مردم و نهادها تشكیل شده است تا پرونده های موجود در دادگاه ها حل شود.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص اینكه پیشتر شما اعلام كردید استعلام اموال خاوری در لحظه اعلام می شود، اما سه هفته پیش حجت الاسلام اژه ای خطاب به مردم اعلام نمودند اگر اموالی از خاوری می شناسید، معرفی كنید؛ این تناقض را چطور تعبیر می كنید اظهار داشت: در ارتباط با اسنادی كه ثبت رسمی شده است اطلاعات وجود دارد و در مورد نامبرده هم این مسئله وجود دارد.
افرادی در گذشته اقدام به معاملات به صورت غیر منقول كرده و سند رسمی ندارند؛ بعنوان مثال فردی اقدام به خرید یك زمین در محله خوش آب و هوا كرده است؛ سازمان ثبت در قبال این معاملات كه ثبت رسمی ندارد، اطلاعاتی هم ندارد.

1397/04/02
22:56:38
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: آب , سازمان , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.