امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

تصویب یك فوریت اجبار شهرداری برای تهیه برنامه اجرایی ایمنی سرویس مدارس

تصویب یك فوریت اجبار شهرداری برای تهیه برنامه اجرایی ایمنی سرویس مدارس هم ماشین: اعضای شورای شهر تهران یك فوریت طرح اجبار شهرداری به عرضه برنامه اجرایی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان را به تصویب رساندند.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، صبح امروز یك فوریت طرح اجبار شهرداری تهران به افزایش ایمنی سرویس های مدارس روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت.

شهربانو امانی رئیس كمیته ایمنی شورای شهر در این باره اظهار داشت: در شهریور ماه سال قبل در مورد درصد قابل توجه تلفات عابرین پیاده در آمار تلفات تصادفات درون شهری اخطار داده و خواهان ایمن سازی و آرام سازی معابر اطراف مراكز پر تردد همچون مدارس، مساجد و... شدم اما متاسفانه هیچ سند بالادستی در خصوص ملزم كردن شهرداری برای عرضه طرح استانداردسازی خودروی سرویس مدرسه وجود ندارد و این در حالیست كه مسئله ایمنی و امنیت در حمل و نقل دانش آموزان بسیار مهم است.

وی افزود: بر مبنای گزارش اداره كل مهندسی ایمنی معاونت حمل و نقل و ترافیك، تعدادی دانش آموز در سال 95 بر اثر تصادفات رانندگی جان خویش را از دست دادند و همینطور غیراستاندارد بودن خودروی سرویس مدارس و استفاده از رانندگان غیر حرفه ای و آموزش ندیده برای سرویس مدرسه سبب شده كه اتفاقات بیشتری بیفتد و بنابراین امروز یك فوریت طرحی تقدیم هیات رئیسه شد كه بر مبنای آن شهرداری موظف است برنامه اجرایی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان را به شورای شهر عرضه كند.

امانی با اشاره به اینكه كجای دنیا در سرویس های مدارس چند دانش آموز ریز جثه را كنار هم می گذارند، اظهار داشت: ما برای باغات، آب تهران و... دغدغه داریم و مصوبات زیادی تصویب كردیم، اما چرا به ایمنی در حمل و نقل دانش آموزان توجه نمی گردد.

به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مرتضی الویری با اشاره به اینكه در گذشته هم مصوباتی در این راستا داشتیم، اظهار داشت: نمی توان بدون در نظر گرفتن مسائل قبلی مصوبه جدید تصویب كرد.

همچنین افشین حبیب زاده هم با اشاره به اینكه وضعیت سرویس مدارس در همه ابعاد چه از نظر ظاهری، ایمنی و... خوب نیست، اظهار داشت: من دو دانش آموز دارم كه هر روز با سرویس به مدرسه جابجا می شوند و با دغدغه های این مسئله آشنا هستم و متاسفانه شاهدم كه بعضی از سرویس های مدارس دو شیفت كار می كنند و این مسئله سبب می گردد كه بعضی از دانش آموزان پیش از ساعت كار مدرسه برسند و مجبور هستند پشت در بمانند و یا بعضی از دانش آموزان بسیار دیر به مدرسه می رسند كه این مسائل باید حل و فصل شود.

در نهایت یك فوریت طرح اجبار شهرداری تهران به عرضه برنامه اجرایی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان به تصویب رسید.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، همزمان با جلسه علنی امروز شورای شهر تعدادی از پیمانكارانی كه خویش را پیمانكار عمرانی و فعال در حوزه آسفالت معرفی می كردند، ابتدا در مقابل شهرداری و سپس مقابل ساختمان شورا تجمع كرده و از شهردار تهران درخواست داشتند كه به وضعیت بدهی های آنها رسیدگی كند.
1397/03/06
13:56:33
5.0 / 5
5058
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.