امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
هاشمی پیشنهاد داد

برگزاری نمایشگاه های محلی و منطقه ای گل در پایتخت

برگزاری نمایشگاه های محلی و منطقه ای گل در پایتخت هم ماشین: رئیس شورای شهر تهران از ضرورت برگزاری نمایشگاه های محلی و منطقه ای گل در تهران اطلاع داد و با اشاره به سرانه پایین مصرف گل و گیاه در تهران، اظهار داشت: به مردان سفارش می گردد هر شب برای خانم های خود گل بخرند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی بامداد امروز در آئین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه با اشاره به اینكه بر مبنای استانداردهای بین المللی سرانه فضای سبز هر شهروند 10 متر است كه بر مبنای اعلام مسئولان شهرداری این سرانه در تهران 16 متر است، ادامه داد: اما دقت داشته باشید كه بر مبنای برنامه توسعه ای پایتخت باید در سال آخر این سرانه باید به 18 متر هم می رسید.
وی اضافه كرد: البته نمی دانم كه مسئولان شهرداری چگونه به این عدد سرانه رسیده اند و باید بررسی شود كه آیا در این سرانه فضای سبز حاشیه اتوبان ها هم لحاظ شده است یا نه؟ و آیا فضای سبز حاشیه بزرگراه ها را می توان بعنوان سرانه فضای سبز هر نفر در نظر گرفت؟!
رییس شورای شهر تهران اظهار نمود: در شهر تهران بوستان هایی وجود دارد كه مشكل تملك دارند و مسائل حقوقی آنها باید هر چه سریعتر تعیین تكلیف شود و از جانب دیگر بوستان هایی داریم كه درخت هم در آنها كاشته شده، اما می بینیم كه ساختمان با تراكم بالا در آنها ساخته می گردد و حداقل چهار، پنج مورد می توانم نام ببرم كه در گذشته بوستان بودند؛ اما حالا تبدیل به ساختمان شده اند و با اینكه شورای شهر هم ورود كرده به علت مسائل حقوقی از پس معركه بر نمی آییم كه لازم است حراست شهرداری، بازرسی و سرپرست شهرداری تهران بر روی این مسئله حساس باشند.
هاشمی با اشاره به اینكه بر مبنای اسناد بالادستی قرار بود كه در تهران و حومه آن، درختان پهن برگ و نه سوزنی برگ كاشته شود، اظهار داشت: اما می بینیم كه به علت آنكه كاشت درختان سوزنی برگ راحت تر است و زود رشد می كنند و شهرداری هم می خواهد با عجله درختان را بكارد، مسئولان در شهرداری به جای درختان پهن برگ، سوزنی برگ می كارند كه باید این مسئله اصلاح شود.
وی با اشاره به اینكه بر مبنای آمارهای عرضه شده مصرف گل و گیاه در تهران نسبت به استانداردهای جهانی بسیار پایین است و به یك دهم می رسد، اظهار داشت: به مردان سفارش می گردد هر شب برای خانم های خود گل بخرند و همینطور می توان با برگزاری نمایشگاه های محلی و منطقه ای گل فضای شاد را در سطح شهر تهران توسعه داده و همینطور سرانه مصرف گل را بهبود ببخشیم.1397/02/15
13:14:54
5.0 / 5
4816
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.