امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
مدیركل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خبر داد

ادامه بارندگی ها در كشور طی هفته آتی

ادامه بارندگی ها در كشور طی هفته آتی هم ماشین: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت آب وهوایی كشور طی سه روز آینده، از ادامه فعالیت سامانه بارشی در بخش هایی از كشور اطلاع داد.


احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوایی كشور طی سه روز آینده اظهار داشت: برپایه تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها، همچنان فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و شمال غرب زاگرس مركزی و جنوبی، نواحی مركزی، دامنه های البرز مركزی و بخش هایی از شرق و جنوب شرق كشور در استان های یزد و كرمان رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.
وی اضافه كرد: در روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه ضمن تقویت فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب كشور در دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی، ارتفاعات شمالی و مركزی البرز، نواحی مركزی، شرق و بخش هایی از غرب كشور ابرناكی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد. شدت بارش ها در بعضی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، مركزی، نیمه شرقی لرستان، غرب و جنوب غرب اصفهان، جنوب و غرب یزد و نیمه شمالی كرمان خواهد بود.
وظیفه با اشاره به اینكه در روز شنبه و یكشنبه در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز، بخش هایی از مركز، شمال شرق كشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود، اظهار داشت: شدت بارش ها در روز شنبه در نیمه شمالی آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجانی غربی، اردبیل، غرب كردستان، كرمانشاه، شمال لرستان و شمال ایلام و شدت بارش در روز یكشنبه در بعضی نقاط شمالی غرب و دامنه های شمالی و جنوبی البرز مركزی خواهد بود. در عین حال بخش های شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در پس از ظهر جمعه و طی روز شنبه به جهت وزش باد شدید مواج خواهد بود.
وظیفه درباره وضعیت آب و هوای پایتخت طی سه روز آینده، اظهار داشت: هوای تهران امروز نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی ابری همراه با بارش های پراكنده و افزایش باد خواهد بود و بیشینه و كمیته دمای هوا به ترتیب ۲۵ تا ۱۷ درجه سانتی گراد است. در روز شنبه هوای پایتخت كمی ابری در پس از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی بارش پراكنده و وزش باد پیش بینی می گردد و حداكثر دمای هوا در این روز ۲۷ درجه و حداقل آن ۱۵ درجه سانتی گراد خواهد بود. در روز یكشنبه هم هوای تهران نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی ابری همراه با بارش های پراكنده و افزایش باد خواهد بود و بیشینه و كمینه دمای هوا به ترتیب ۲۷ و ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.1397/02/14
21:14:38
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: آب , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.