امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خبر داد

استقرار واحد سیار معینه فنی در میدان نوبنیاد

استقرار واحد سیار معینه فنی در میدان نوبنیاد به گزارش هم ماشین مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ازاستقرار واحد سیار تك خطه شماره۱ در منطقه یك میدان نوبنیاد اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، حسینی منش در توضیح سه شیفته كردن مراكز معاینه فنی خاطرنشان كرد: هم اكنون مراكز معاینه فنی بیهقی و آبشناسان به صورت ۲۴ ساعته فعال می باشند و در شیفت سوم از ساعت ۱۵ دقیقه صبح لغایت ۷ بامداد در حدود ۳۰۰ دستگاه خودرو به مراكز رجوع می كنند. در صورت افزایش تقاضا و استقبال شهروندان به تعداد این مراكز سه شیفته اضافه خواهد شد. برخی از مراكز جهت كاهش طول صف دو تا سه ساعت زودتر از ساعت اعلامی فعالیت خویش را آغاز می كنند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در مورد اجرای معاینه فنی برتر در كشور و توقف معاینه فنی معمولی در سامانه سیمفا وزارت كشور اظهاركرد: مراكز معاینه فنی مجری دستورالعمل ها و قوانین سازمان های بالادستی هستند و بدون تردید پیش از اجرای هر طرح و عمومی شدن آن مطالعات و تبعات اجتماعی اجرای طرح توسط سازمان های مسئول و متولی بررسی شده است. در صورت بروز مشكل برای شهروندان و نحوه خدمات رسانی مراكز مسئولیت پاسخگویی با سازمان های تصمیم ساز خواهد بود. هم اكنون در كلیه مراكز معاینه فنی شهر تهران معاینه فنی برتر انجام می گردد و خودروها بدون هیچگونه الزامی در صورت داشتن شرایط و استانداردهای لازم می توانند نسبت به معاینه فنی برتر و یا معاینه فنی معمولی خودروی خود اقدام نمایند.

وی درباره علت اجرای معاینه فنی برتر و اعمال شرایط سختگیرانه تر آزمون آلایندگی در تهران گفت شرایط آلودگی هوا در شهر تهران ایجاب می كند راهكارهای تشویقی برای استفاده شهروندان از خودروهای با آلایندگی كمتر تدبیر شود. در همین راستا با رویكرد فرهنگ سازی شهرداری تهران بعد از دریافت مجوزها و مصوبات قانونی از وزارت كشور نسبت به تخصیص تخفیف ۲۰ درصدی به خودروهای دارای معاینه فنی برتر جهت تردد در محدوده طرح ترافیك به صورت كاملا اختیاری اقدام نمود. بدون تردید با عنایت به اینكه تنها روش كنترل سلامت كاتالیست خودروها كه نقش ۱۰۰ درصدی در كاهش آلایندگی خودرو دارند انجام معاینه فنی برتر است، بنابراین این راهكار تشویقی می تواند نقش مثبتی دركاهش آلودگی هوا ایفا كنند.

بنا براعلام روابط عمومی ستاد معاینه فنی، حسینی منش در انتها اظهاركرد: جهت مدیریت زمان و به حداقل رسیدن مدت زمان معطلی در مراكز علاوه بر بازدید فنی خودروی خود پیش از رجوع با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامكی ۲۰۰۰۱۱۲ از طول صف در مراكز آگاه و خلوت ترین مركز را جهت دریافت معاینه فنی خودروی خود انتخاب كنید. ضمناً سامانه نوبت دهی آنلاین از دو ماه گذشته در سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir به راه افتاده است و شهروندان می توانند با تعیین وقت قبلی به مركز مورد نظر خود رجوع كنند. 

1397/02/01
14:18:10
5.0 / 5
6434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.