امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
معاون وزیر راه:

آمار اعلام شده گردشگران دریایی، قابل استناد نیست

آمار اعلام شده گردشگران دریایی، قابل استناد نیست هم ماشین: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: هم اكنون آمار گردشگران دریایی بر مبنای تعداد شناورهای مسافری ثبت می گردد كه چندان قابل استناد نیست.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در جلسه بررسی و ارزیابی اجرای طرح گردشگری نوروز ۹۷ كه از ۲۴ اسفند ۹۶ شروع و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه داشت، اضافه كرد: در سال جدید باید بتوانیم نسل جدید امكانات گردشگری دریایی را معرفی و عملیاتی نماییم و این فرهنگ را جا بیندازیم كه مردم احساس كنند با ایمنی بیشتر و آسایش بهتری می توانند گردشگری ساحلی داشته باشند.
وی با تاكید بر شناسایی چالش ها و نقاط ضعف در بخش گردشگری دریایی، تصریح كرد: در گردشگری دریایی ایمنی و آسایش مردم باید در اولویت باشد و این هدف را باید با تمام ابزار و امكاناتی كه در اختیار داریم، میسر نماییم.
معرفی و عملیاتی سازی قایق های گردشگری در سال ۹۷
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به كارگیری نسل جدید امكانات گردشگری دریایی بعنوان مهم ترین چالش سازمان بنادر در بخش گردشگری دریایی، توضیح داد: انتظار داریم معاونت دریایی امسال را به ایجاد تحول در بخش قایق های گردشگری، معرفی و عملیاتی سازی این نوع شناورها اختصاص دهد.
وی خارج سازی صندلی های غیر ایمن از فهرست سفرهای دریایی نوروزی امسال در استان هرمزگان را اقدام شایسته ای برشمرد و تصریح كرد: مدیران بنادر در سال جاری، باید نسبت به خارج سازی صندلی ها و شناورهای فرسوده مسافربر اقدام كنند؛ چراكه توان و پتانسیل برای نوسازی ناوگان مسافری در كشور وجود دارد و همینطور سازمان بنادر تسهیلات مورد نیاز را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.
راستاد «ثبت الكترونیكی گردشگری دریایی» را از دیگر برنامه های توسعه سازمان بنادر امسال عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون آمار گردشگران دریایی بر مبنای تعداد شناورهای مسافری ثبت می گردد كه چندان قابل استناد نیست و در صورت دست یابی به چنین امكانی، یك دستاورد بزرگ برای سازمان به حساب می آید.
وی با اشاره به جا به جایی ایمن ۶.۵ میلیون مسافر دریایی در تعطیلات عید امسال، آن را كار برجسته و بسیار خوبی دانست كه نشان دهنده همت و حمیت دست اندركاران طرح تسهیل سفرها و گردشگری دریایی نوروزی است.
راستاد با اخطار به اینكه نباید هیچ گاه نسبت آمار بوجود آمده غره شویم، خاطرنشان كرد: اینكه یك فرایندی طی شده، نتیجه ای حاصل آمده و احساس نماییم این ماموریت را به خوبی به سرانجام رسانده ایم، تصور اشتباهی است.
رتبه اول اطلاع رسانی در بین تمامی زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی
وی با بیان اینكه اقدامات انجام شده در طرح سفرهای دریایی نوروزی مورد قدردانی ویژه وزیر راه و شهرسازی قرار گرفته، با اشاره به آمار عرضه شده توسط اداره كل ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه، اظهار داشت: حوزه اطلاع رسانی سازمان بنادر موفق شد در بخش تولید محتوا و انعكاس كلیه اقدامات و تدابیر صورت گرفته جهت تسهیل سفرهای نوروزی در بین تمامی زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی، رتبه اول را كسب كند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كه مراسم تجلیل از دست اندركاران تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سخن می گفت، اضافه كرد: حوزه اطلاع رسانی نشان داد كه سازمان بنادر در بخش گردشگری دریایی مسئولیت خطیر و مهمی را تحت كنترل و مدیریت خودش به جلو می برد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه فعالیت های ارتباطی و اطلاع رسانی سازمان بنادر در روزهای نوروز مسبوق به سابقه نبوده، اظهار داشت: كلیه برنامه ها و اقدامات انجام شده در بخش اطلاع رسانی با هزینه بسیار كمی نسبت به سال های گذشته سامان داده شد.
وی با اشاره به اینكه یگان حفاظت دریایی و همكاران فناوری اطلاعات هم در سر و سامان دادن به امور رفاهی و تسهیلاتی سفرهای دریایی نوروز امسال خدمات شایان توجه ای داشته اند، خاطرنشان كرد: توفیقات حاصل شده از خدمات صورت گرفته در بخش گردشگری دریایی كار جمعی و تلاش گروهی بوده است.

1397/01/30
17:03:29
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: ایمنی , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.