امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳

ابراز امیدواری مقام قطری به رفع روادید ایران و قطر

ابراز امیدواری مقام قطری به رفع روادید ایران و قطر هم ماشین: مدیرعامل شركت بنادر قطر با اشاره به سرمایه گذاری بلندمدت این كشور در روابط دریایی با ایران اظهار داشت: در تلاشیم تا در رفع صدور ویزا میان اتباع دو كشور تسهیلات لازم را تامین نماییم.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد الخنجی مدیرعامل شركت بنادر قطر در انتها نشست مشترك با محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگاران درباره این نشست اظهار داشت: پس از سفری كه وزرای راه و شهرسازی ایران و ارتباطات و حمل و نقل قطر با یكدیگر داشتند قرار شد كمیته مشتركی بین دو كشور در مورد پیدا كردن راه های رفع موانع موجود برای ارتقای روابط بندری و دریایی دو كشور تولید شود كه ریاست این كمیته از جانب طرف ایرانی را راستاد و ریاست كمیته قطری را من برعهده دارم.
وی اضافه كرد: هدف از ان سفر بازدید از بنادر ایران و یافتن راه های سرمایه گذاری در بنادر و تسهیل ارتباطات در نشست كمیته مشترك دریایی ایران و قطر و مرتفع ساختن موانع است.
مدیرعامل شركت بنادر قطر ادامه داد: خروجی این سفرها تهیه سند حمل و نقل و به صورت خاص حمل و نقل دریایی میان بنادر دو كشور و توسعه روابط دریایی ایران و قطر است.
وی با اشاره به موقعیت استراتژیك دو كشور خاطرنشان كرد: یكی دیگر از اهداف این سفر استفاده از موقعیت راهبردی ایران برای ترانزیت كالا میان قطر و آسیای میانه برنامه ریزی شده است.
به گفته این مقام مسئول قطری، نگاه شركت بنادر این كشور به سرمایه گذاری در بنادر ایران بلندمدت بوده و در ابتدا مقرر است زمینه های سرمایه گذاری در بنادر ایران بررسی شود.
الخنجی با اشاره به مشكلات سال های اخیر به وجود آمده میان قطر و بعضی از كشورهای حاشیه خلیج فارس و عربی اظهار داشت: ایران پس از بروز این مشكلات كمك های زیادی به قطر ارائه نمود.
وی با اظهار بی اطلاعی از آمار و ارقام میزان همكاری های دو كشور در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره نتایج كمیته مشترك دریایی دو كشور در زمینه توسعه گردشگری دریایی و رفع روادید تصریح كرد: این كمیته مشترك به مبحث حمل و نقل دریایی می پردازد و هر موضوعی كه خارج از تبادلات تجارت دریایی باشد به وزرای مربوطه ارجاع خواهد شد. از آنجایی كه نیت قطر از تولید این كمیته برقراری روابط بلندمدت است نسبت به رفع مشكلات صدور ویزا تلاش خواهد نمود.1397/01/21
14:49:41
5.0 / 5
4699
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.