امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
معاون وزیر راه خبر داد؛

تنها از یك پنجم ظرفیت بنادر شمالی استفاده می گردد

تنها از یك پنجم ظرفیت بنادر شمالی استفاده می گردد هم ماشین: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در حالیكه ظرفیت اسمی بنادر شمالی كشور ۳۰ میلیون تن است كه هم اكنون تنها از ۶ میلیون تن از این ظرفیت بهره برداری می گردد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد راستاد در مراسم امضای تفاهمنامه همكاری سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: این تفاهمنامه در جهت مذاكراتی است كه در چند ماه اخیر میان سازمان بنادر و مناطق آزاد انزلی انجام شده و در چارچوب هم افزایی این دو سازمان است تا مرزهای فعالیت هر دو سازمان در حوزه دریای خزر و بنادر انزلی و كاسپین مشخص شود.
وی با اشاره به اینكه مناطق آزاد به واسطه مزایای مضاعفی كه دارند می توانند در رونق مناطق بندری تأثیر داشته باشند، اضافه كرد: رویكرد سازمان بنادر این است كه كاركرد بندرگاههای كشور صرفاً تخلیه و بارگیری نبوده و از اراضی پس كرانه ای بنادر برای فعالیت های ارزش افزوده در بخش های تولیدی، صنعتی و خدماتی استفاده گردد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح كرد: بندر كاسپین با این رویكرد به خوبی توانسته فعالیت های تولیدی را در اراضی متعلق به این بندر كه تحت مالكیت سازمان منطقه آزاد انزلی فعالیت می كند، توسعه دهد. ضمن اینكه الحاق بندر كاسپین به منطقه آزاد انزلی می تواند این ظرفیت ها را افزایش دهد.
راستاد ادامه داد: ظرفیت های خوبی در بنادر شمالی داریم و به دنبال آن هستیم تا عملكرد بنادر شمالی افزایش یابد كه مقرر است این افزایش نه به واسطه واردات بلكه با استفاده از صادرات و ترانزیت افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ظرفیت اسمی بنادر شمالی كشور را ۳۰ میلیون تن عنوان و خاطرنشان كرد: با این حال میزان بهره برداری از این بنادر، ۶ میلیون تن است كه معادل یك پنجم ظرفیت موجود در حال فعالیت است.
وی از تهیه تفاهمنامه كلی میان وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی مناطق آزاد در همه شقوق حمل و نقل اطلاع داد و اظهار داشت: این تفاهمنامه بزودی با حضور مقامات ارشد این دو نهاد امضاء شده و می تواند بعنوان یك سند بالادستی در همه حوزه های حمل و نقلی در مناطق آزاد مورد استفاده قرار گیرد.

1396/12/24
18:54:26
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.