امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
شهردار منطقه ۱۳ خبر داد

احداث بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی در سرخه حصار

احداث بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی در سرخه حصار هم ماشین: شهردار منطقه ۱۳ از احداث بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی به همراه هتل بیمارستان، مجموعه شهربازی، تله كابین و پیست موتورسواری در جنگل سرخه حصار اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، رحمان زاده در نشست خبری امروز اضافه كرد: طبق توافق صورت گرفته با سازمان منابع طبیعی، سازمان حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری احداث این پروژه ها مشكلی ندارند و در حقیقت اجازه احداث این پروژه ها از دستگاه های ذیربط دریافت شده است.

شهردار منطقه ۱۳با اشاره به اینكه برنامه ریزی برای احداث خانه سالمندان در جنگل سرخه حصار انجام شده است، اظهاركرد: بطور قطع این پروژه هم اجرایی خواهد شد و برآورد ما نشان داده است كه ۷ الی ۸ پروژه در جنگل سرخه حصار در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به رویكرد جدید مدیریت شهری تهران اظهاركرد: در مسیر تحقق شعار امید و شكوفایی شهر در تمامی مناطق تغییراتی در حوزه عرضه خدمات شهری انجام شده است. شهرداران مناطق بر مبنای سیاست های جدید مدیریت شهری و با عنایت به برنامه های شهردار تهران انتخاب شده اند و قاعدتا بر مبنای برنامه های پیش بینی شده در مسیر تحقق مشاركت و شكوفایی در شهر تهران گام برداشته خواهد شد.

رحمان زاده اضافه كرد: در منطقه ۱۳ تلاش كردیم ابتدا ارتباط خویش را با شهروندان گسترش دهیم و بر همین مبنا رویكرد جدید خویش را در سطح منطقه اجرایی كردیم كه یكی از این رویكردها مسجدمحوری و ارتباط بیشتر با نمازگزاران در مساجد منطقه بوده است.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به توجه ویژه به خانواده شهدا و ایثارگران كه سن آنها رو به پیری است، اظهار داشت: كمیته ای در منطقه تشكیل شده تا در حوزه خدمات شهری با حضور در در منازل این خانواده ها كارهای آن ها از در منزل پیگیری شود تا دیگر نیاز به حضور آنان در منطقه نباشد.

وی اضافه كرد: بازسازی سینمای قدیمی ماندانا در سطح منطقه در دستور كار قرار گرفته است و بارگذاری كامل با سه طبقه و بیش از چند سالن سینما برای آن در نظر گرفته شده كه این اقدام در ابتدای سال آینده آغاز می گردد و ظرف مدت دو سال به بهره برداری خواهد رسید.

رحمان زاده ادامه داد: مجتمع ایستگاهی هم در محدوده خیابان پیروزی در دستور كار قرار گرفته است و با عنایت به استقرار این مجتمع در جنوب منطقه بنا داریم مركزی فرهنگی، ورزشی و آموزشی به مساحت بیش از ۷۰۰ متر مربع در آن احداث نماییم كه مراحل ابتدایی این كار هم شروع شده است و پیش بینی می نماییم این مجتمع در سال ۱۳۹۸ به بهره برداری برسد.

وی از بهره برداری نگارخانه شرق تهران بعنوان یكی دیگر از اقدامات شهرداری منطقه ۱۳ یاد كرد و اظهار داشت: این نگارخانه در مساحت حدود ۲۵۰۰ متر مربع ظرف دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. همینطور نمایشگاه یاس كبود در روزهای فاطمیه برگزار گردید كه خوشبختانه مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به مشكلات شهروندان این منطقه اظهاركرد: تیم هایی متشكل از كارشناسان در حوزه های عمرانی، ترافیكی، فرهنگی، اجتماعی و... پیش بینی شده است كه این افراد با حضور در سطح محلات اقدام به رفع مشكلات شهروندان خواهند كرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ظرفیت های گسترده جنگل سرخه حصار در منطقه ۱۳ اشاره نمود و اضافه كرد: این مجموعه یك قطب گردشگری در سطح منطقه و شهر تهران به حساب می آید. بر همین مبنا ۵۴ پروژه در جنگل سرخه حصار در دستور كار قرار گرفته است. طبق برنامه ریزی انجام شده قصد داریم بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی در سرخه حصار به همراه هتل بیمارستان، مجموعه شهربازی، تله كابین، پیست موتورسواری احداث نماییم.

رحمان زاده در انتها به جشنواره نوروزخوانی اشاره نمود و اظهار داشت: این جشنواره برای اولین بار در شهر تهران برگزار می شود و از روزهای آینده فعالیت خویش را آغاز و تا ۲۹ اسفند در سطح محلات منطقه ۱۳ برگزار می گردد. در خلال برگزاری این جشنواره ۷ الی ۸ قومیت در برنامه های جشنواره حضور خواهند داشت و با تاكید رئیس كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران امیدواریم كه این جشنواره در سایر مناطق شهر تهران هم برگزار گردد.
1396/12/05
21:00:43
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.