امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
در گفتگو با مهر اعلام شد؛

در جلسه معاون دادستان با مسئولان سازمان هواپیمایی چه گذشت؟

در جلسه معاون دادستان با مسئولان سازمان هواپیمایی چه گذشت؟ هم ماشین: مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی از برگزاری جلسه معاون دادستان كل كشور با مسئولان سازمان هواپیمایی كشوری با حضور مدیرعامل ایران ایر در مورد سانحه هوایی ای تی آر آسمان اطلاع داد.حسین معصوم در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره تشكیل جلسه دستگاه قضایی با سازمان هواپیمایی كشوری در مورد هواپیمای ای تی آر شركت هواپیمایی آسمان اظهار داشت: رئیس قوه قضائیه به دادستان كل مبحث را ارجاع داد تا این سانحه سقوط هواپیما بررسی قضایی شود كه به حوزه معاونت حقوق عامه دادستان كل كشور ارجاع داده شده است.
وی ادامه داد: حشمتی معاون دادستان هم به همین منظور جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه سازمان هواپیمایی كشوری تشكیل داد تا به بررسی سانحه بپردازد. این جلسه در محل سازمان هواپیمایی تشكیل شد.
مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: تا زمانی كه جعبه سیاه مورد بازخوانی قرار گیرد هر گونه اظهار نظری فاقد مبنای حقوقی و علمی است. با این حال بررسی های مقدماتی كه چه اتفاقی رخ داده و مسائلی كه در رسانه ها مطرح شده بود را در این جلسه مطرح كردیم و توضیحات لازم هم عرضه شد.
وی تاكید كرد: بر مبنای آیین نامه مصوب هیئت دولت، در مواقع سوانح هوایی یازده گروه فنی، تخصصی تشكیل می گردد و حادثه را از ابعاد مختلف مورد بررسی كارشناسی قرار می دهند. در جهت اجرای این آیین نامه، اقدامات كارشناسی متعددی از جانب متخصصان صورت خواهد گرفت.
معصوم با اشاره به اینكه مدیران ایرلاین ها در این جلسه حضور نداشتند، اظهار داشت: تنها مدیرعامل ایران ایر در جلسه حضور داشت كه بعنوان آگاه و كارشناس صنعت هوانوردی برای عرضه توضیحات حضور یافت.
این حقوقدان تصریح كرد: در جلسات هفته های گذشته كه میان دستگاه قضایی و معاون دادستان كل با مدیران ایرلاین ها برگزار شد، بحث سفرهای هوایی و فروش بلیت نوروزی عنوان شد تا در روزهای پیك سفرهای نوروزی بتوانیم نحوه فروش بلیت را برنامه ریزی نماییم.
وی تصریح كرد: هفته آینده ستاد سفرهای هوایی نوروزی در دادستانی كل كشور تشكیل خواهیم داد جلسه خاصی را با خود ایرلاین ها خواهیم داشت تا به مشكلات مردم سریعتر رسیدگی و حقوق آنها احقاق شود.

1396/12/01
17:26:05
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , فروش , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.