امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور:

معرفی محور توسعه و زیربنای اقتصادی جامعه

معرفی محور توسعه و زیربنای اقتصادی جامعه به گزارش هم ماشین رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با تاكید بر ضرورت توسعه حمل و نقل در كشور اظهار داشت: حمل و نقل یكی از محورهای توسعه و زیربنای اقتصاد هر جامعه ای است.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سید محمد علی افشانی افزود: زیربنای اقتصاد هر جامعه های بر سه محور آب، حمل و نقل و انرژی استوار است و از این منظر هیچ كشوری به توسعه دست نمی یابد مگر اینكه به این سه حوزه توجه جدی داشته باشد. به همین جهت توجه به حمل و نقل بویژه حمل و نقل عمومی یعنی توجه به توسعه اقتصادی و در نهایت توسعه كل كشور كه مبحث بسیار حائز اهمیتی است.

معاون عمرانی وزیر كشور در ادامه اظهاركرد: یكی از مهمترین كاركردهای حمل و نقل عمومی تولید رفاه برای مردم است.

افشانی اضافه كرد: دو قشر از مردم هستند كه استفاده عمده از حمل و نقل عمومی درون شهری می كنند كه یا صاحب درك بسیار بالا بوده ونسبت به سایر شهروندان و محیط زیست شهری احساس مسولیت می كنند و یا به هر دلیلی توان استفاده از وسیله حمل و نقل شخصی را ندارند و بنابراین می بایست بیشترین توجه به این دو قشر صورت گیرد كه انجام این كار هم در جهت عدالت و هم در جهت رفع تبعیض است.

وی در ادامه با اشاره به رواج مفهوم شهر زیست پذیردر فرهنگ مدیریت شهری اظهاركرد: واژه و مفهوم شهر زیست پذیر به شرایط و محیط زندگی اشاره می كند كه تمامی عناصر لازم جهت یك زندگی سالم در محیط جغرافیایی مشخص مهیا باشد و همچون وجود هوای سالم كه حمل و نقل مناسب یكی از الزامات داشتن هوای سالم می باشد.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اضافه كرد: می بایست به اتفاق یكدیگر یك برنامه مشخص برای آینده متناسب با توان و نیروی اجرایی خود تولید نماییم.

وی تصریح كرد: یكی از مهمترین برنامه های ما كه رییس جمهوربرای اجرای آن تاكید دارند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی كشور در سال آینده است كه درصدد هستیم، اجرایی شود. سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور آمادگی دارد تا مواردی را كه سازمان های اتوبوسرانی شهری كشور بعنوان پیشنهاد یا راهكار مدنظر دارند را در جهت بهبود حمل و نقل درون شهری بررسی واجرایی كنند.

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از مهمترین برنامه های دولت در سال آینده است

معاون عمرانی وزیر كشور در ادامه اظهار داشت: مبحث حمل و نقل اگر روزی برای انتقال بار و مسافر مطرح بود امروز بعنوان یكی از مهمترین دغدغه های تمام افرادی است كه در شهرها ساكن هستند.

وی با اشاره به اینكه مبحث حمل و نقل در گذشته مورد كم توجهی قرار گرفته بود، اظهاركرد: خوشبختانه ردیف بودجه خوبی جهت قطار شهری در سال آینده پیش بینی شده است به همین جهت اغلب شهرهای بزرگ باید قطار شهری را یكی از اولویت های خود قرار دهند. دو مبحث حمل و نقل درون شهری و توجه به بافت های فرسوده شهری از مهمترین برنامه های دولت و شخص رییس جمهور برای سال آینده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، افشانی خواهان همكاری و تعامل بیشتر شهرداری ها و پلیس راهنمایی و رانندگی در جهت كنترل ترافیك و اجرای بهتر قانون شد. 

1396/11/27
16:45:37
5.0 / 5
4662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.