امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
در جمع خبرنگاران عنوان شد؛

تاخیر سفر ۱۳هزار مسافر ریلی به دنبال بارش برف، پیش فروش بلیت ازیكشنبه

تاخیر سفر ۱۳هزار مسافر ریلی به دنبال بارش برف، پیش فروش بلیت ازیكشنبه هم ماشین: معاون مسافری شركت راه آهن، از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از یكشنبه ۱۵ بهمن ماه اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، میرحسن موسوی، در نشست خبری درباره معرفی پیش فروش بلیت سفرهای ریلی نوروز ۹۷ اظهار داشت: از ساعت ۸ بامداد ۱۵ بهمن، پیش فروش بلیت قطارهای تهران –مشهد و بالعكس با استفاده از اینترنت و مراكز مجاز فروش بلیت و آژانس های مسافرتی آغاز می گردد و از ۸ بامداد ۱۶ بهمن ماه نیز، پیش فروش بلیت سایر مسیرها شروع خواهد شد.
وی ادامه داد: در سال گذشته، ۳۵۰ واگن مسافری بالای ۴۵ سال و امسال ۲۴۸ واگن مسافری بالای ۳۰ سال از رده خارج شده اند؛ با این حال با عنایت به افزایش ناوگان جدید، در نوروز ۹۷ میزان ۲۴۲ رام قطار روزانه تردد خواهیم داشت كه نسبت به نوروز ۹۶ میزان ۱۵.۷ درصد رشد نشان داده است.
معاون مسافری شركت راه آهن اضافه كرد: به صورت كلی برای نوروز ۹۷، میزان ۴ هزار و ۸۴۰ قطار با ظرفیت یك میلیون و ۸۷۳ هزار نفر صندلی در نظر گرفته شده كه نسبت به نورو ۹۶ میزان ۱۳.۸ درصد رشد داشته است.
موسوی با اشاره به اینكه در روزهای پیك نوروز ۹۷، قطار گردشگری هر روز تردد خواهد داشت، خاطرنشان كرد: برای این ایام مسیرهای تهران-سوادكوه، تهران-بادرود، اهواز-اندیمشك-تنگ ۵ و تبریز-رازی، قطار گردشگری در نظر گرفته شده است.
به گفته معاون مسافری شركت راه آهن، برای نوروز ۹۷ افزایش قیمت پایه و مصوب برای بلیت ها نخواهیم داشت.
وی، در مورد مسافران قطارهای تاخیردار به دنبال بارش برف هفته جاری تصریح كرد: در این هفته با دو روز بحرانی به دنبال بارش برف و كولاك مواجه بودیم با این حال همه مسیرهای ریلی باز بود و ستاد بحران در مركز و مناطق بوجود آمد كه از نتایج آنها حركت دستگاه های برف روب بر روی سوزن ها و ریل ها بود كه به پاك سازی مسیر پرداخت.
موسوی تصریح كرد: اگر قطاری تاخیر داشت با پیامك به مسافران اطلاع دادیم؛ ضمن اینكه به مدیران شركت های ریلی هم اعلام كردیم تا نسبت به تجهیز واگن ها اقدام نمایند.
وی ادامه داد: ۴۳۲ قطار مسافری در این دو روز اقدام به جابجایی ۱۴۰ هزار مسافر شامل ۵۹ هزار و ۲۷۲ نفر در منطقه خراسان، ۱۱ هزار و ۱۲۶ نفر در منطقه آذربایجان، ۲ هزار و ۲۸۶ نفر در منطقه شمال، ۳۹ هزار و ۹۸۱ نفر با قطار حومه ای و ۳۴ هزار و ۱۳۵ نفر در منطقه راه آهن جنوب كرده اند.
معاون مسافری شركت راه آهن تصریح كرد: قطارهای فوق العاده در مسیرهایی كه محورهای جاده ای آنها بسته بود مثل تهران-قم و تهران-زنجان راه اندازی كردیم و مسافرانی كه در راه مانده بودند را به مجانی جابجا كردیم.
به گفته موسوی: به دنبال بارش برف، سفر ۱۳ هزار مسافر ریلی با تاخیر انجام شد و مسافرانی كه از سفر با قطار انصراف داده اند كل وجه آنها برگردانده شد. مسافرانی هم كه در داخل قطارها با تاخیر مواجه گشتند از آنها پذیرایی شد.

1396/11/11
16:11:12
5.0 / 5
5279
تگهای خبر: تردد , راه آهن , فروش , قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.