امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
دبیر اجرایی كنفرانس ملی اقتصاد مسكن اعلام كرد؛

شروع به کار کنسرسیوم مشارکت در توسعه ملی

شروع به کار کنسرسیوم مشارکت در توسعه ملی به گزارش هم ماشین، دبیر اجرایی کنفرانس ملی اقتصاد مسکن، انبوه سازی و معماری پایدار از شروع به کار کنسرسیوم مشارکت در توسعه ملی همزمان با برگزاری این رویداد اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، امیر روشن بخش رئیس دبیرخانه کنفرانس ملی اقتصاد مسکن، اظهار داشت: کنفرانس ملی اقتصاد مسکن، انبوه سازی و معماری پایدار ۲۲ مهر برگزار می گردد. این کنفرانس با هدف عرضه راهکارهای نوین مالی در زمینه ساختمان و مسکن در کشور برگزار می شود.
رئیس دبیرخانه کنفرانس ملی اقتصاد مسکن در ادامه خاطرنشان کرد: اعضای شورای سیاستگذاری این کنفرانس متشکل از بدنه دولت، مجلس شورای اسلامی و تشکل های اصلی حوزه انبوه سازی، ساختمان و معماری هستند. همینطور در این کنفرانس از کنسرسیوم مشارکت در توسعه ملی رونمایی می شود.
وی اضافه کرد: همینطور در این کنسرسیوم، با هدف ایجاد ارتباط مؤثر در بدنه کارفرمایی و پیمانکاری بخش ساختمان، از مسیر تهاتر مصالح ساختمانی در اختیار دولت قرار می گیرد تا بتوانند به سادگی بدون دغدغه های موجود در راه تأمین مالی پروژه ها، آنها را پیش ببرند.
روشن بخش اظهار داشت: بین ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه ساخت مسکن به مصالح و تجهیزات برمی گردد و در این کنسرسیوم مقرر شده به طرفیت دولت یا پیمانکاران اصلی فعال در نهضت ملی مسکن، این مبادله اتفاق بی افتد و بخش خصوصی تجهیزات را در چارچوب تهاتر از خود پروژه و یا املاک دیگری که در کشور وجود دارد در اختیار کارفرما قرار دهد.
وی ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری از جانب رهبر انقلاب با عنوان مهار تورم، رشد تولید اظهار داشت: این اتفاق در جهت تحقق شعار سال صورت می گیرد. با این کنسرسیوم علاوه بر این که حجم زیادی از سفارشات به بخش صنعتی و تولیدی می رسد رشد تولید هم محقق می شود. همینطور با حذف واسطه ها، مهار تورم هم اتفاق می افتد و بهای تمام شده ساختمان پایین می آید.
روشن بخش اضافه کرد: علاوه بر تهاتر مصالح و تجهیزات که در چارچوب کمپین در حال انجام می باشد در این کنفرانس شاهد انعقاد تفاهمنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خواهیم بود. معتقدیم این کنفرانس می تواند نهضت جدیدی را در زمینه ساختمان ایجاد نماید.


منبع:

1402/07/04
13:58:03
5.0 / 5
253
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , ساخت , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.