امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳

کاهش کیفیت هوای تهران در مناطق پرتردد

کاهش کیفیت هوای تهران در مناطق پرتردد هم ماشین: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (19 دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت، هرچند همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

شکل گیری ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و گاهی وزش باد در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود. کاهش نسبی تندی باد همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت دوشنبه افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد را بدنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۲۰ دی ماه) همراه با شروع تردد خودرو ها موجب افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

تداوم این شرایط جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. باتوجه به عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه شنبه همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۹۲ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول بود.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
1401/10/19
10:48:17
5.0 / 5
198
تگهای خبر: آلاینده , ترافیك , تردد , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.