امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
گزارش هم ماشین؛

نبض فولاد در نیمه نخست 1401

نبض فولاد در نیمه نخست 1401 به گزارش هم ماشین، بررسی آخرین وضعیت صادرات فولاد و محصولات فولادی نشان داده است که در نیمه نخست سالجاری صادرات فولاد میانی و محصولات فولادی به شکل قابل توجهی کاسته شده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، بررسی آخرین وضعیت صادرات فولاد و محصولات فولادی نشان داده است که در نیمه نخست سالجاری یک میلیون و ۲۵۹ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر گردیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل (صادرات یک میلیون و ۳۱۳ هزار تن) کاهش ۴ درصدی را نشان داده است.
واردات هم در حوزه مقاطع طویل فولادی نسبت به ۶ ماه نخست سال گذشته افت ۲۰ درصدی داشته است.
همچنین در این بازه زمانی یک میلیون و ۴۲۳ هزار تن محصولات فولادی صادر شده که نسبت به صادرات یک میلیون و ۶۲۰ هزار تن در نیمه نخست پارسال، کاهش ۱۲ درصدی یافته است. واردات در این عرصه هم با کاهش ۱۵ درصدی روبرو شده است.
در شش ماه نخست سال جاری ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار تن شمش فولادی (شامل اسلب، بلوم و بیلت) صادر شد که در قیاس با نیمه نخست سال گذشته که ۳ میلیون و ۴۹۵ هزار تن صادر شده بود، کاهش ۱۶ درصدی را نشان داده است. واردات در این بخش افت ۶۷ درصدی داشته است.
واردات و صادرات فولاد میانی و محصولات فولادی در نیمه نخست ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

همچنین در این بازه زمانی مجموع صادرات مقاطع تخت فولادی (شامل ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) ۱۶۴ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۳۰۷ هزار تن بود، افت ۴۷ درصدی یافته است. واردات در این عرصه کاهش ۱۴ درصدی داشته است.
در نیمه نخست سال جاری در مجموع ۳۱۲ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده که ۵۴ درصد کمتر از میزان صادرات آن در مدت مشابه سال قبل (۶۷۳ هزار تن) است. در بخش آهن اسفنجی هم واردات نداریم.
بر این اساس، پایین ترین میزان افت صادرات فولادی ها در ارتباط با مقاطع طویل فولادی با ۴ درصد کاهش و بیشترین افت صادرات در ارتباط با آهن اسفنجی با ۵۴ درصد کاهش است.


منبع:

1401/08/03
08:14:39
5.0 / 5
251
تگهای خبر: محصولات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.