امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران خبر داد

بیشترین فوت شدگان کرونا در تهران، در منطقه ۴

بیشترین فوت شدگان کرونا در تهران، در منطقه ۴ به گزارش هم ماشین فرمانده  عملیات مقابله با کرونا با تکیه بر این که شرایط فعلی این بیماری، به معنای آخر کرونا نیست، بر ضرورت ادامه مقابله با این بیماری و برنامه ریزی و طراحی لازم در این حوزه تاکید نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا؛ علیرضا زالی در شصت وسومین جلسه علنی شورای شهر تهران که به مناسبت هفته سلامت حضور یافت، ضمن اشاره به این که نباید شرایط فعلی را آخر کرونا ویروس دانست اضافه کرد: این اشتباهی راهبردی است که بگوییم کرونا به پایان رسیده و برهمین اساس باید برای ادامه مقابله با این بیماری برنامه ریزی و طراحی های لازم را داشته باشیم.
وی ادامه داد: اصولا بحران در تهران بخصوص بحران های از جنس نرم افرازی، با چالش هایی همراه می باشد و یکی از چالش هایی که ما در بیماری کووید ۱۹ با آن روبه رو بودیم تمرکز جمعیتی در تهران بود؛ بشکلی که در بعضی از مناطق ما با تمرکز جمعیتی بالای رو به رو بودیم.
وی افزود: بعنوان نمونه منطقه ۴ تهران نزدیک به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در روزهای کرونا همواره نقطه داغ ما محسوب می شد، به صورتی که در بخش بستری و چه در حوزه مرگ و میر بیشترین آمار این منطقه را به خود اختصاص می داد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه زیرساخت های حوزه درمانی در تهران در سالهای اخیر متناسب با جمعیت توسعه و رشد پیدا نکرده، اضافه کرد: بدون شک در این بخش با محرومیت هایی روبه رو هستیم، بشکلی که سرانه تخت های دولتی در تهران بسیار پایین تر از سایر استان ها است. از آغاز بیماری کووید ۱۹، ۱۱۸ بیمارستان در تهران درگیر این بیماری شدند، ۶۷ درصد از خدمات در ارتباط با بیماری کووید ۱۹ در بیمارستانهای دانشگاهی و مابقی در بیمارستانهای تأمین اجتماعی، ارتش و... عرضه شده است که این مساله می تواند بعنوان یک رکورد ملی و حتی بین المللی محسوب شود.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود ضمن اشاره به راه اندازی بیمارستان صحرایی در روزهای کرونا و در کمتر از ۲۴ ساعت و در محل نمایشگاه بین المللی تهران اظهار داشت: ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از آغاز کرونا به بیمارستان با عنوان این بیماری رجوع کردند که در این بخش دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خدمات لازم را دریافت نمودند.
وی با اشاره به اینکه پیک پنجم که از سخت ترین امواج کرونا بود، افزود: بدون شک باید دید در روزهای کرونا هیچ یک از رجوع کنندگان با مشکل مواجه نشدند و تمام افراد خدمات مناسبی دریافت نمودند. تا روز گذشته ۲۶ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شد، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دز اول و حدود ۹ میلیون دز دوم و حدود ۵ میلیون نفر دز سوم را دریافت نمودند.1401/02/20
12:40:36
5.0 / 5
218
تگهای خبر: خدمات , راه اندازی , ساخت , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.