امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
معاون بنیاد مسكن:

اشتباه مسکن مهر را در نهضت ملی تکرار نمی نماییم

اشتباه مسکن مهر را در نهضت ملی تکرار نمی نماییم معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: طرح نهضت ملی تقاضامحور است و اشتباهی که در قسمتی از مسکن مهر شد که ابتدا ساخته می شد و بعد متقاضی شناسایی می شد اینجا صورت نمی گیرد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، حمیدرضا سهرابی اظهار داشت: سالانه برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد در مناطق روستایی و ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت برنامه ریزی شده است.
وی اشاره کرد: برای تسهیلات مسکن روستایی در بخش یارانه نرخ سود بانکی مشکلاتی وجود دارد و سازمان برنامه و بودجه هنوز قطعی نکرده است و بانک مرکزی ۱۸ درصد ابلاغ کرده و وقفه ای در کار مسکن روستایی به وجود آمده است و به رغم این که حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار خانوار شناسایی شدند آماده کار هستند یا قسمتی از کار را انجام دادند، متأسفانه این موجب یک وقفه ای در زمینه مسکن روستایی شده است.
سهرابی افزود: سازمان برنامه و بودجه متأسفانه هنوز روی این قضیه که تامین یارانه بکند یا تضمین نامه را عرضه نماید، هنوز نهایی نکرده و مقداری دراین زمینه وقفه به وجود آمده است.
وی اضافه کرد: در بخش شهری ۲۰۰ هزار واحد است که برمبنای متقاضیانی که وزارت راه و شهرسازی ما بعنوان قائم مقام و کارگزار وزارت راه و شهرسازی اعلام نماید اقدام می نماییم و در هر نقطه ای که به ما زمین دادند و متقاضی معرفی کردند ما کار را شروع کردیم و از ۲۰۰ هزار واحد حدود ۸۲ هزار واحد تعریف شده است و ۶۰ هزار نفر متقاضی مؤثر به ما معرفی کردند.
سهرابی اظهار داشت: طرح نهضت ملی تقاضامحور است و آن اشتباهی که در قسمتی از مسکن مهر شد که ساخته می شد و بعد متقاضی شناسایی می شد اینجا صورت نمی گیرد به همین خاطر ما به همین میزان ۶۰ هزار نفری که متقاضی مؤثری که مخاطب ما هستند. طرح ها را خوشبختانه شروع کردیم و در مراحل مختلف پیشرفت است و فکر می کنم تا اختتام خرداد ماه ما بتوانیم نخستین مراحل این طرح ها را به بهره برداری برسانیم.
وی اضافه کرد: در بحث مسکن روستایی اگر یارانه سود تسهیلات تامین نشود متأسفانه نمی توانیم هیچ قولی بدهیم، در بحث شهری هم کاملاً منوط به این است که اراضی لازم در اختیار بنیاد مسکن قرار بگیرد و متقاضیان مؤثر معرفی شوند.
معاون بنیاد مسکن اشاره کرد: در زمینه روستایی هم یقین داریم بمحض این که تسهیلات با یارانه مورد نظر تامین بشود، چون همه متقاضیان پای کار هستند و همه آمده اند و منتظر این یارانه هستند که بتوانند ۵ درصدی قرار ببندند کارها شروع می شود.

1401/01/22
17:37:39
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.