امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
آخوندی تشریح كرد:

توسعه پایدار محدود به محیط زیست نیست

توسعه پایدار محدود به محیط زیست نیست هم ماشین: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جامعه ای پایدار می باشد كه همه در آن دسترسی آزاد به فرصت های رشد داشته باشند؛ ضمن اینكه توسعه پایدار، محدود به مسائل زیست محیطی نیست.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، عباس آخوندی در همایش صنعت روابط عمومی، مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار، اظهار داشت: وقتی از سه عنصر روابط عمومی، مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار صحبت می نماییم، به این معنا است كه روابط عمومی، اصلی ترین ماموریت آن، دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات باشد.
وی درباره مسئولیت اجتماعی اظهار داشت: این مفهوم یك اقدام داوطلبانه نیست؛ بلكه یك مسئولیت اجتماعی است؛ به معنای دیگر یك «باید» است نه «شاید»؛ ضمن اینكه توسعه پایدار هم به مفهوم فراگیری عدل و آزادی است.
وی با اشاره به اینكه توسعه پایدار را به مباحث زیست محیطی محدود نمی كنم، خاطرنشان كرد: در مسئولیت اجتماعی مقرر است بگوییم كه هیچ بنگاهی و هیچ فردی نمی تواند هزینه خویش را به جامعه تحمیل كند؛ اما آیا یك بنگاه صنعتی نمی تواند بعنوان مثال هزینه پساب صنعتی را به جامعه تحمیل و رودخانه را آلوده كند، خیر؛ بنگاه باید خودش هزینه های این چنینی را پرداخت كند.
وی با اشاره به روایت امیرالمومنین (ع) درباره عدل تصریح كرد: آنچه مشخص می كند اقدامات ما برای جامعه هزینه دارد یا فایده، فقط عدل است. به قول امیرالمومنین (ع) عدل یعنی وضع شی در موضعش، ازاین رو مسئولیت اجتماعی یعنی هر چیزی به موضع خودش برگردد كه نشان داده است مسئولیت اجتماعی یك اقدام حقوقی و نه داوطلبانه است.
وزیر راه و شهرسازی درباره توسعه پایدار خاطرنشان كرد: توسعه ای پایدار می باشد كه در آن عدل رعایت شود و هر چیزی در جای خود قرار گیرد؛ ضمن اینكه آلودگی هوا هم در این محدوده عدل قرار می گیرد كه همان عدم آلودگی هوا است.
وی درباره اقدامات روابط عمومی ها و ارتباط آن با توسعه پایدار تصریح كرد: جامعه ای پایدار می باشد كه همه در آن دسترسی آزاد به فرصت های رشد داشته باشند؛ معتقدم باید توسعه پایدار را به مفهوم فراتر تعبیر نماییم كه همان دسترسی آزاد به عدل بوده و تنها راه پاسداری از عدل، آزادی است.
آخوندی در انتها تصریح كرد: ما در این وزارتخانه وظیفه داریم كه دسترسی همه مردم به اطلاعات از قبیل مصوبات كمیسیون ماده ۵، طرح های راه آهن، طرح های شهرسازی، اطلاعات دوربین های جاده ای را در دسترس آزادانه مردم قرار دهیم.

1396/11/04
15:25:48
5.0 / 5
4770
تگهای خبر: آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.