امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
زالی اعلام كرد

شرایط ناپایدار کرونا در تهران

شرایط ناپایدار کرونا در تهران به گزارش هم ماشین فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تشریح وضعیت بیماری در این استان، اظهار داشت: 22 میلیون و 750 هزار نفر در تهران واکسن کرونا دریافت نمودند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا شهر تهران که با حضور شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: از زمان حضور شهردار جدید شاهد تحول جدی در میزان مشارکت جدی مسئولانه در حوزه کرونا هستیم. مقدم ترین دستگاهی که قرارگاه تبیین کردند شهرداری تهران بودند. در واکسیناسیون شاهد مشارکت شبانه روزی شهرداری بودیم.

وی ادامه داد: یکی از نقاط غفلت شده در تهران در زمره مشمولین لطمه های اجتماعی بود که جزو مقدم ترین گروههایی بودند که واکسیناسیون آنها انجام شد.
زالی با اعلان اینکه تهران خاصیت های متفاوتی دارد و هربار باید طرحی نو در مقابله با کرونا در نظر گرفته شود، اظهار داشت: شرایط مطلوبی در کشور خصوصاً در تهران داریم. مجموع بیماران بستری در استان تهران ۷۵۸ بیمار کرونائی هستند که از این تعداد ۲۳۶ نفر در ای سی یو بستری هستند. روز گذشته ۲۴۰ بیمار جدید بستری شدند که ۳۹ مورد در آی سی یو بستری هستند و نسبت به دوره قبلی آمار خوبی است.
زالی با اعلان اینکه روز گذشته۱۴۰۰ بیمار سرپایی داشتیم اظهار داشت: آمار مراجعین نسبت به هفته گذشته نشان میدهد با رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی در مراجعات سرپایی روبرو می باشیم. الگوی مراجعات این دفعه بسیار خفیف است و دوران بیماری کوتاهی را سپری می کنند اما باید مراقبت کرد.
وی اظهار داشت: تعداد فوت شدگان در ۲۴ ساعت گذشته ۷ نفر بود که تنها سه نفر از آنها پی سی آر مثبت داشتند و در کل تهران روز گذشته تنها ۶ مراجع اینتوبیشن بدحال داشتیم.
وی با تاکید بر این که شرایط در تهران ناپایدار و شکننده است اظهار داشت: در تهران بخش زیادی از مراجعین به بخش های خصوصی و مطب ها مراجعه می کنند و بطور معمول در آمار جمعی ممکنست درج نشوند و باید در تحلیل آمار دقت نماییم. در مجموع شرایط عمومی مطلوب اما شکننده است.
زالی به آمار واکسیناسیون در تهران نیز اشاره نمود و اضافه کرد: در تهران ۲۲ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر واکسن دریافت نمودند که ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دز اول و ۹ میلیون و ۱۲۹ هزار نفر دز دوم و دو میلیون و ۲۲۰ هزار نفر دز سوم را دریافت نمودند. روز گذشته در تهران ۷۵ هزار واکسن تزریق شد که ۶۰ هزار مورد دز سوم بودند.
منبع:

1400/10/28
16:53:35
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.