امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

شیوع تند امیکرون و درخواست کمیته علمی کرونا قرنطینه و محدودیت ها را بازگردانید

شیوع تند امیکرون و درخواست کمیته علمی کرونا قرنطینه و محدودیت ها را بازگردانید دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با هشدار نسبت به شیوع تند سویه اُمیکرون کرونا، خواهان بازگشت محدودیت های کرونائی شد و اظهار داشت: بحث جدی است و اگر این اقدامات را انجام ندهیم، احیانا طی سه تا چهار هفته آتی شاهد پیک امیکرون در کشورمان خواهیم بود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا جماعتی در کمیته علمی کشوری کرونا، اظهار داشت: باتوجه به این که بیش از ۸۹ کشور دنیا اعلام اُمیکرون را داشتند و سازمان جهانی بهداشت هم این مساله را اعلام کرد، ما هم باید نکاتی را مدنظر قرار دهیم.
وی اضافه کرد: نکاتی که روی آن تاکید داریم یکی رعایت پروتکلهای بهداشتی با همان جدیت قبل است و همان اقداماتی که در پیک ها داشتیم، باید با همان جدیت پروتکلهای بهداشتی را رعایت نماییم. دوم این که محدودیت ها و قرنطینه هایی که وجود داشت، باردیگر انجام دهیم.
وی اشاره کرد: سفارش ما این است که قرنطینه ها را باردیگر و حداقل برای چهار هفته بازگردانیم و اجرا نماییم. برای اینکه اگر قرار باشد پیکی با امیکرون در کشور ایجاد شود، باتوجه زمان شیوع تندی که ویروس دارد، احتمال دارد که طی چند هفته آتی ما نیز شاهد این پیک باشیم.
جماعتی اظهار داشت: بدین سبب سفارش مان این است که قرنطینه ها درباره مدارس، دانشگاه ها، کنسرت ها، ورزشگاه ها، رستوران ها و مجامعی که بیش از ۱۰ نفر در آنجا هستند، حتما انجام و این محدودیت ها اعمال شود. برای اینکه بحث جدی است و اگر این اقدامات را انجام ندهیم، احیانا طی سه تا چهار هفته آتی شاهد پیک امیکرون در کشورمان خواهیم بود.
جماعتی افزود: نکته مهم دیگر بحث واکسیناسیون است. باتوجه به این که هیچ سلاح دیگری در مقابل ویروس نداریم، کسانی که دز اول واکسن را تزریق کردند، حتما برای تزریق دز دوم مراجعه کنند، کسانیکه دو دز را تزریق کردند، برمبنای ابلاغی که معاونت بهداشت وزارت بهداشت داده است، دز بوستر را حتما تزریق کنند و همین طور تاکید می نماییم که نوجوانان و افراد 12 تا ۱۸ سال هم واکسیناسیون شان را انجام دهند.
وی اظهار داشت: در عین حال کمیته علمی حتما این را در نظر می گیرد که باتوجه به این که در کشورهای دیگر هم این تاکید شده و واکسیناسیون ۷ تا ۱۱ سال یا ۵ سال به بالا را در بیشتر کشورها همچون آمریکا تایید کردند و شروع کردند، ما هم واکسیناسیون ۷ تا ۱۱ سال را شروع نماییم. پروتکل واکسیناسیون ۱۲ سال به بالا را هم که از قبل داشتیم. بنابراین کمیته علمی اعتقاد دارد که واکسیناسیون سنین ۷ تا ۱۱ سال را هم با واکسن هایی که در دسترس می باشد، انجام دهیم.
وی اشاره کرد: نکته مهم دیگری که مدنظر است، این است که حتما واکسن آنفلوآنزا را افراد پرخطر تزریق کنند. برای اینکه خیلی از موارد بیماریهای تنفسی شدید را در بیمارستان داریم که به وسیله آنفلوآنزا در افراد پرخطر ایجاد شدند؛ بدین سبب از سوی کمیته علمی کرونا تاکید می نماییم که حتما افراد پرخطر واکسن آنفلوآنزا را هم تزریق کنند.
ادامه دارد


1400/09/28
12:07:57
5.0 / 5
344
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.