امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
چمران:

وضع حمل و نقل تهران خراب است

وضع حمل و نقل تهران خراب است به گزارش هم ماشین رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر اینکه وضعیت حمل و نقل شهر تهران خراب است، اظهار داشت: با برنامه ریزی درست میتوان نسبت به ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران اقدام نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مهدی چمران در ابتدای سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به ۲۵ آذر اظهار داشت: این روز به نام روز پژوهش نام گذاری شده و بدون شک مبنا و آغاز هر کاری تحقیق و پژوهش است. باید برای تحقیق و پژوهش جایگاه مناسب آنرا قائل باشیم بشکلی که کشورهایی که در انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی قدرتمند هستند برای این کار بودجه بالایی را صرف می کنند؛ بنابراین ما هم باید به این امر توجه ویژه داشته باشیم. بر همین مبنا این روزها را گرامی می داریم و به همه پژوهشگران تبریک می گوییم.
رئیس شورای شهر تهران به روز ۲۶ آذر ماه که به نام حمل و نقل و رانندگان نام گذاری شده اشاره نمود و اضافه کرد: بطور قطع حمل و نقل در کشور ما اهمیت بسزایی دارد و رانندگان هم که شغل سخت رانندگی را بر عهده دارند هم از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند. بطور قطع در حوزه حمل و نقل ریلی و حمل و نقل جاده ای نه تنها در تهران، که در خیلی از شهرها و حتی بین شهرها مشکل وجود دارد که باید با برنامه ریزی نسبت به حل این مشکلات اقدام نماییم.
امیدواریم بودجه ای که در برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ برای حوزه حمل و نقل در نظر گرفته شده بود، که البته عملیاتی نشد در بودجه سال آینده افزایش پیدا کند البته این در شرایطی است که ابتدا این مورد از بودجه سال ۱۴۰۱ حذف شده بود اما بعدا افزوده شد و امروز امیدواریم در مجلس شورای اسلامی افزایش پیدا کند.
وی افزود: تزریق ۱۶۵ دستگاه اتوبوس برای شهر تهران، در مقایسه با ۲۵۰۰ اتوبوسی که ظرف ۴ سال قبل از رده خارج شده اند قابل قیاس نیست و وضع حمل و نقل تهران خراب است و باید سرچشمه آلودگی هوا را در اینجا ببینیم. در چنین شرایطی برگزاری برخی نمایشگاهها در تهران هم باعث تشدید آلودگی هوا می شود. آلودگی هوایی که ما آنرا تنفس می نماییم و امید داریم که این مشکل حل و فصل شود. بدون شک با برنامه ریزی درست میتوان کارها را انجام داد.
چمران تصریح کرد: در اینجا به سفارش رهبر معظم انقلاب اشاره می کنم که برای این مورد تاکید نمودند باید کار علمی صورت گیرد و به نتیجه برسد بطور قطع برای عملیاتی شدن نتایج کارهای علمی در این عرصه شورا و شهرداری آماده هر گونه همکاری است.
وی افزود: بدون شک نباید تصور نماییم اعتباراتی که برای حوزه حمل و نقل در نظر می گیرند اضافی است. چون که این امر از میزان مرگ و میر و مخارج بیمارستانی که بسیار بالاست می کاهد بنابراین نباید تصور کرد که این بودجه اضافی است و باید ازآن کسر شود. بر همین مبنا از نمایندگان مجلس درخواست و خواهش خواهیم کرد برای حمل و نقل شهرها بودجه مناسب قرار دهند تا از هزینه بسیاری جاهای دیگر کاسته شود. هر ایستگاه مترو چند میلیون دلار به کاهش مصرف سوخت کمک می کنند که مقرر بود مابه التفاوت این رقم به شهرداری ها داده شود تا در حمل و نقل عمومی هزینه شود. امیدواریم این اتفاق بیافتد تا در مقابل این همه ناراحتی شهروندان تنها عرق شرم بر پیشانی ما ننشیند.


منبع:

1400/09/23
11:27:34
5.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.