امروز: ۱۴۰۰/۱۱/۰۹

رشد تعهدات خیرین مدرسه ساز در ۴ سال اخیر

رشد تعهدات خیرین مدرسه ساز در ۴ سال اخیر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، اظهار داشت: تعهدات خیرین مدرسه ساز در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز، به بالای 3 هزار میلیارد تومان رسیده است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر، در نشست صمیمانه وزیر آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز که در دفتر وزارتی برگزار شد، اظهار نمود: خیرین مدرسه ساز از حامیان مجموعه آموزش و پرورش و دغدغه مند دانش آموزان کشورمان هستند که در این راه مقدس حضور فعالی دارند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز در سالهای اخیر، اظهار داشت: ۲۳ سال پیش که مجموعه خیرین مدرسه ساز فعالیت خودرا شروع کردند، میزان تعهدات آنها حدود ۱۷ میلیارد تومان ثبت شده است، اما امروز به همت و مدد این نیک اندیشان بزرگ، میزان تعهدات خیرین امسال به بالای ۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد: در ضمن حدود یک دهه میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز رقم ثابتی داشته است و تصور همگان بر ادامه روند قبلی و یا کاهش میزان تعهدات خیرین بود، اما تعهدات خیرین نیک اندیش در چهار سال اخیر رشد فزاینده ای داشته است بطوریکه از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به بالای ۳ هزار میلیارد تومان رسید.
رخشانی مهر با اشاره به اینکه طرح تحولی «آجر به آجر» در امتداد جذب مشارکت های خُرد مردمی از سال قبل شروع شده است، اشاره کرد: در مجموع چهار پویش مختلف ذیل برنامه تحولی آجر به آجر اجرائی شده است که تا حالا بیش از ۱.۵ میلیون نفر از مردم که غالبا دانش آموزان هستند در امر مدرسه سازی مشارکت کردند.
وی افزود: در طرح «آجر به آجر» موضوع تعداد افرادی که در این امر حسنه مشارکت دارند اهمیت به سزایی دارد و میزان مبالغ دریافتی که از ۱۰۰۰ یا ۱۰ هزار تومان آغاز می شود، پس ترویج فرهنگ مدرسه سازی در این امر مورد توجه قرار گرفت که توفیقاتی هم در این راه حاصل شده است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اقداماتی که خیرین در امر مدرسه سازی انجام داده اند، عنوان کرد: خیرین، در زمان ها و مقاطع حساس همیشه پشتیبان امر مدرسه سازی بوده و هستند و در مقاطعی که برخی استانها با زلزله و سیل مواجه گشتند، در امتداد بازسازی مدارس در آن مناطق از هیچ کوششی فروگذار نبودند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آخر از همراهی تمامی خیرین حقیقی و حقوقی و مجامع خیرین مدرسه ساز استانی که مشارکت قابل توجه ای در امر مدرسه سازی دارند، تشکر و قدردانی کرد.1400/09/21
14:08:31
5.0 / 5
203
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.