امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
مدیركل راه و شهرسازی تهران:

نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ممنوع گردید

نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ممنوع گردید مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: دریافت کنندگان مسکن ملی به هیچ و جه حق نقل وانتقال واحدها را ندارند.خلیل محبت خواه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: افزایش نرخ اجاره مسکن فرآیند ای است که در دست صاحبخانه هاست و نه دولت نقش دارد و نه فرد دیگری می تواند در این عرصه ورود کند که بنظر می رسد تدوین قانون در این مساله نیاز لازم است.
محبت خواه اظهار داشت: ورود رییس جمهور به موضوع مسکن، برگزاری جلسات شورای عالی مسکن به ریاست وی و صدور دستور اکید رییس جمهور به استانداران و مدیران ذی ربط موجب شد فعالیت ها در زمینه ساخت مسکن مضاعف شود.
کشور به کارگاه عظیم ساختمان سازی تبدیل می شود
وی اضافه کرد: ابلاغ قانون جهش تولید مسکن از طرف رییس جمهور یکی از اقداماتی بود که انتظارات راه و شهرسازی را برآورده کرد و اگر بتوانیم تعهداتی که در مورد ساخت مسکن داریم به انجام برسانیم، کشور به کارگاه عظیم ساختمان سازی تبدیل می شود.
زمین ۱.۵ میلیون واحد مسکونی در کشور فراهم شد
محبت خواه اضافه کرد: در این طرح برای کل کشور ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که خوشبختانه زمین ساخت حدود ۱. ۵ میلیون واحد مسکونی برای سال اول آماده شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اشاره کرد: حالا واحدهایی که ایجاد می شود برمبنای نیازسنجی برای متقاضیان نیازمند واقعی است که دارای فرم ج سبز بوده و تا کنون خانه نداشته و از تسهیلات استفاده نکرده اند.
نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ممنوع است
وی افزود: بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن ۵ تا ۶ بخشنامه بسیار عالی پیرو آن ابلاغ گردیده است که برمبنای آنها دریافت کنندگان مسکن ملی به هیچ وجه حق نقل وانتقال واحدها را ندارند.
محبت خواه بیان کرد: برای اجرائی شدن قانون جهش تولید مسکن و همین طور ساخت مسکن مورد نیاز، ورود بخش خصوصی و سازندگان جزو اولویت های ما قرار دارد تا تحت نظارت ادارات راه و شهرسازی شهرها این امر صورت پذیرد.
حل مشکل مسکن با توجه همزمان به عرضه و تقاضا
وی ابراز امیدواری کرد: اگر اجرائی شدن قانون جهش تولید مسکن با همین رویه ادامه پیدا کند اتفاقات خوبی رخ می دهد و در آینده قطار تولید مسکن بر روی ریل خود حرکت و سرعت می گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر این که هم اکنون مشکل مسکن، به هم خوردن عرضه و تقاضاست بیان داشت: در مورد مسکن اگر رویه تعادل و «رو به رشد» داشته باشیم و عرضه و تقاضا بررسی شود مشکل حوزه مسکن برطرف خواهد شد.

1400/09/17
22:57:26
5.0 / 5
300
تگهای خبر: تولید , ساخت , شورا , قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.