امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
استاندار تهران خبر داد

برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر منوط به تایید وزارت بهداشت

برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر منوط به تایید وزارت بهداشت به گزارش هم ماشین استاندار تهران برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر را منوط به تایید وزارت بهداشت خواند و همینطور بااشاره به آلودگی هوا اظهار داشت: با عنایت به عبور شاخص کیفیت هوای تهران از عدد ۱۵۰ کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران امشب تشکیل جلسه خواهد داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن منصوری در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران، اظهار داشت: هفته گذشته یکی از مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر برگزار گردید. استانداری تهران صرفاً تأمین امنیت در برگزاری این مسابقات را بر عهده دارد. بدون شک در حوزه انتشار کرونا ویروس باید مراقبت های بیشتری صورت گیرد. تصمیم ستاد کرونا استان تهران این است که مسابقات با حضور تماشاگر تنها با تایید مکتوب وزارت بهداشت برگزار گردد و تا این امر محقق نشود ما مجوزی را نخواهیم داد.
وی افزود: بدون شک کارشناس مبحث وزارت بهداشت است و باید برای حضور تماشاگران تایید مکتوب بدهد. بدین سان تنها زمانی امکان برگزاری مسابقات با حضور تماشاگر وجود دارد که وزارت ورزش درخواست مکتوب برای حضور تماشاگر را بدهد و وزارت بهداشت هم با حضور تماشاگران موافقت کرده باشد. در چنین شرایطی ما زمینه لازم را برای برگزاری فراهم خواهیم کرد.
استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره برخی گزارش ها از ابتلای دانش آموزان به کرونا، اظهار داشت: در سطح استان تهران حدود ۹۴ درصد مدارس استاندارد بازگشایی را کسب کردند اما این به این مفهوم نیست که ۹۴ درصد مدارس بازگشایی شده اند. بلکه با عنایت به تدابیر اتخاذ شده برای حضور داوطلبانه، حدود ۲۵ درصد در مدارس حضور پیدا کردند. در بازگشایی مدارس برخی موارد دیده شده اما نگران کننده نبوده است.
وی در مورد آلودگی هوای تهران و عبور شاخص کیفیت هوای تهران از عدد ۱۵۰ هم اظهار داشت: طبق دستورالعمل وقتی شاخص بالای ۱۵۰ می رود در این شرایط جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تشکیل و اعمال محدودیت هایی برای صنایع آلاینده و خودرو های آلاینده انجام می شود. بدین سان امشب این جلسه را خواهیم داشت و نتایج آنرا اعلام می نماییم.
استاندار تهران تصریح کرد: حتی یک مورد گزارش از مازوت سوزی در تهران نداریم. البته برخورد با مازوت سوزی با محیط زیست است و تنها در نقاطی که با تهران فاصله دارند و روی هوای تهران اثرگذار نیست مجوز باید از محیط زیست دریافت شود.
منبع:

1400/09/08
22:13:51
5.0 / 5
305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.