امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
مدیركل سلامت شهرداری تهران عنوان كرد

افزایش نشاط مردمی و ارائه خدمات سلامت روان و باز توانی اجتماعی اولویت شهرداری تهران

افزایش نشاط مردمی و ارائه خدمات سلامت روان و باز توانی اجتماعی اولویت شهرداری تهران به گزارش هم ماشین مدیرکل سلامت شهرداری تهران اظهار داشت: با اهمیت ترین اولویت این اداره کل شناسایی نیازمندان و افراد در معرض لطمه تهران و ارائه خدمات صادقانه، بی منت و مقتضی به این افراد است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، حمید صاحب در نشست صمیمانه با مدیران سلامت مناطق شهرداری تهران ضمن قدردانی از خدمات مدیران سلامت در دوران کرونا اظهار داشت: دو سال اخیر مردم ما دوران سختی را گذراندند و در این میان خانه های سلامت در محلات، در حوزه افزایش آگاهی و اطلاع رسانی و پیش گیری از بیماری کرونا، کمک قابل توجهی برای خدمت رسانی به شهروندان انجام دادند که جای تقدیر فراوان دارد.
وی، جلب رضایت مردم خصوصاً نیازمندان و افزایش نشاط مردمی را از رویکرد های جدید اداره سلامت شهرداری تهران برشمرد و اشاره کرد: کانون های اجتماع محور سلامت، یکی از با اهمیت ترین سرمایه های حوزه سلامت شهرداری تهران به شمار می روند؛ چونکه بواسطه ی کنشگران اجتماعی، خدمت رسانی به مردم توسط خود مردم صورت می گیرد.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران با اعلان اینکه شناسایی بدنه کنشگر و فعال سازی خانه های سلامت و کانون های اجتماع محور از مهم ترین برنامه در دستور کار این اداره است، اضافه کرد: باز تعریف کانون های اجتماعی سلامت محور، حمایت گسترده و مقتضی از این کانون ها و از همه مهمتر، توانمندسازی آنها برای جلب مشارکت مردم و اجرای برنامه های سلامت محور شهرداری تهران، همچون این فعالیت ها در زمینه سلامت است.
صاحب، از خانه های سلامت و کانون های اجتماع محور بعنوان بازوان اداره سلامت مناطق یاد کرد و در ادامه اظهار داشت: با مشارکت و همکاری این دو بخش، می توان ضمن شناسایی نیازمندان و احصاء مشکلات آنان خصوصاً در زمینه سلامت، با کمک خیرین اقدامات لازم در این خصوص را انجام داد.
وی ادامه داد: هم اکنون ۳۵۳ خانه سلامت در شهر تهران فعال است و برنامه ریزی برای توسعه کیفی فعالیت ها و برنامه ها، در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تاکید بر لزوم توسعه و کارآمدسازی شبکه فعالان اجتماعی مردمی، اظهار داشت: اولویت های خدمت رسانی ما پشتیبانی از نیازمندان و افراد در معرض لطمه است.

وی درباب نحوه پشتیبانی از افراد نیازمند و لطمه پذیر جامعه، زیر نظر شهرداری تهران، ابراز کرد: ضروری ست در کارهای خانه های سلامت و همین طور کانون های اجتماع محور بازبینی شود، تا با شناسایی نیازمندان و شهروندان محروم بوسیله خانه های سلامت و سازمان های مرتبط در مناطق کم برخوردار حاشیه نشین تهران، برنامه ریزی دقیق برای نیازمندان صورت بگیرد.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، صاحب ضمن تاکید بر شناسایی و طبقه بندی نیازمندان مطابق با نیازهای بهداشتی، درمانی و سلامتی تخصصی خود، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت خیرین، در ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و همین طور تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی و بهداشتی نیازمند مشارکت حداکثری گروه های جهادی است و یکی دیگر از کارهای ما در زمینه پشتیبانی از سلامت، ارائه خدمات سلامت روان و باز توانی اجتماعی است که با بهره گیری از ظرفیت نخبگان دانشگاهی اجرا خواهد شد.

منبع:

1400/09/08
10:34:58
5.0 / 5
2601
تگهای خبر: تخصص , خدمات , سازمان , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.