امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
از سوی وزارت راه و شهرسازی؛

اساسنامه صندوق ملی مسکن نهایی شد

اساسنامه صندوق ملی مسکن نهایی شد به گزارش هم ماشین وزارت راه و شهرسازی اساسنامه پیشنهادی صندوق ملی مسکن را برای تصویب به هیئت دولت ارسال کرد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، وزارت راه و شهرسازی اساسنامه پیشنهادی صندوق ملی مسکن ذیل ماده ۳ قانون جهش تولید مسکن را برای تصویب به هیئت دولت ارسال کرد.
ماده ۳ قانون جهش تولید مسکن:
«صندوق ملی مسکن» به منظور ایجاد هم افزایی، تقویت توان حمایتی و تخصیص بهینه منابع مالی بخش مسکن، با کارکرد تجمیع و تخصیص منابع مالی مبحث این قانون، حداکثر تا سه ماه بعد از لازم الاجراء شدن این قانون تشکیل می گردد.
برخی مفاد اساسنامه صندوق ملی مسکن
بر اساس اساسنامه پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی، مقرر است صندوق ملی مسکن به نهادی برای تأمین منابع مالی پایدار عملیاتی کردن برنامه های بخش مسکن تبدیل گردد.
همچنین منابع مالی پراکنده در بودجه های سنواتی در این صندوق متمرکز شده و با منابع مالی غیر بودجه ای بخش مسکن تجمیع و هم افزا می شوند.
بخشی از منابع صندوق ملی مسکن به تأمین مالی تهیه مسکن خانوارهای کم درآمد فاقد مسکن اختصاص یافته و بخش دیگری از منابع هم به تشویق بانکهای عامل برای سرمایه گذاری در تولید یا نوسازی مسکن در نظر گرفته خواهد شد.
صندوق ملی مسکن علاوه بر این که به محلی برای جذب سرمایه های سرمایه گذاران داخلی و بانکها تبدیل می شود، سرمایه های خارجی بخش مسکن هم در آن متمرکز شده و به نهادی برای همکاری بخش مسکن با بازار سرمایه تبدیل خواهد شد.
از دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای صندوق ملی مسکن، تأمین ضمانت بانک پذیر برای دریافت تسهیلات نوسازی مسکن خانوارهای کم درآمد و ساکنان بافت های فرسوده و حاشیه نشینان اعلام شده است
ضمانت اصل و سود تسهیلات بانکی طرح های حمایتی بخش مسکن، دریافت تسهیلات از سیستم بانکی، صندوق توسعه ملی و نهادهای پولی بین المللی، پشتیبانی از توسعه خدمات بیمه ای بخش مسکن، ححمایت از استارتاپ ها و تکنولوژی های جدید در ساخت و ساز و… از دیگر برنامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی برای صندوق ملی مسکن پیشبینی کرده است.


منبع:

1400/09/05
21:46:22
5.0 / 5
367
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.