امروز: ۱۴۰۱/۰۵/۲۰
رئیس كل دادگستری هرمزگان اعلام كرد؛

صدور دستور ترخیص فوری محموله 16 هزار تنی برنج در بندر شهید رجایی

صدور دستور ترخیص فوری محموله 16 هزار تنی برنج در بندر شهید رجایی رئیس کل دادگستری هرمزگان دستور ترخیص فوری محموله ۱۶ هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس را صادر کرد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، پس از دستور رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به آخرین وضعیت کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان بازدیدهای سرزده ای را از بندر شهید رجایی انجام داد.
نامطلوب بودن وضعیت نگهداری کالاها در انبارهای سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رئیس دستگاه عدلیه را برآن داشت تا در تاریخ ۱۰ آبان ماه در جلسه شورایعالی قوه قضاییه از وضعیت نگهداری این کالاها گلایه کرده و به دادستان کل کشور و سازمان بازرسی مأموریت داد تا به صورت مستمر این مورد را بررسی و تدبیری برای رفع مشکل نگهداری کالا در انبارها اتخاذ کنند.
بعد از ورود دستگاه قضا به مبحث نگهداری کالا در انبارهای سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان پیرو دستور رئیس قوه قضاییه و به منظور رفع مشکلات مردم به بررسی آخرین وضعیت کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان پرداخت و بر تخلیه و ترخیص کالاهای رسوبی موجود در انبارهای بندر شهید رجایی نظارت کرد.
در همین راستا جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با حضور مسؤلان مربوطه همچون معاونان رئیس کل دادگستری استان و مدیرکل سازمان بازرسی استان هرمزگان با مبحث بررسی آخرین وضعیت توربین های بادی مستقر در انبار شرکت ایران کشتی بحر، بررسی آخرین وضعیت کالاهای اساسی و رسوبی موجود در بنادر و گمرکات استان هرمزگان و بررسی آخرین وضعیت دپوی ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی و ۱۲ هزار تن برنج وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس برگزار شد.
در آخر این جلسه، ۱۰ مصوبه به منظور تسریع در ترخیص کالاهای اساسی اتخاذ شد همچون آنکه مقرر گردید با عنایت به گزارش های عرضه شده در خصوص ورود چند کشتی حامل کالاهای اساسی و عدم ترخیص این کالاها به علت مشکلات در ارتباط با تأمین ارز، اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان به قید فوریت، اقدام لازم به منظور تحلیه و ترخیص کالاها انجام دهد.
همچنین قرار شد اداره کل پشتیبانی امور دام استان هرمزگان در اسرع وقت مشکلات در ارتباط با ۴ هزار تن ذرت وارد شده به کشور را به دادگستری استان هرمزگان اعلام نموده تا دستورات مقتضی صادر شود.
گارد و حراست بندر شهید رجایی بندرعباس هم موظف شد تا در اسرع وقت میزان خروجی روغن های خوراکی از انبارهای موجود در بندر شهید رجایی استعلام و بررسی های لازم صورت گیرد.
بعد از برگزاری این جلسه علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به صورت سرزده از انبارهای بندر شهید رجایی بندرعباس هم بازدید و دستور ویژه قضایی برای ترخیص فوری بیشتر از ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی و ۱۲ هزار تن برنج وارداتی دپو شده در بندر شهید رجایی را صادر کرد.
صالحی در ادامه از صدور دستور ویژه ای خطاب به اداره کل پشتیبانی و امور دام استان هرمزگان برای ترخیص ۴ هزار تن ذرت وارداتی اطلاع داد.
وی همینطور از استقرار یک قاضی در گمرکات و بنادر جهت رسیدگی به امور و رفع موانع قانونی در سریع ترین زمان ممکن هم اطلاع داد و تاکید کرد: به تمامی دادستان ها مأموریت داده شده است به صورت مستمر و حداقل هفته ای یک مرتبه از گمرکات، بنادر و انبارهای سازمان اموال تملیکی بازدید نمایند.
همچنین رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اقدامات خود، دستور ترخیص فوری محموله بزرگ و ۱۶ هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس به منظور ارسال آن به سراسر کشور را صادر کرد، اقدامی که با هدف کنترل قیمت ها صورت گرفت.
در همین راستا صالحی در تذکری به مدیران مربوطه بر این نکته تصریح کرد که دستگاه قضایی با هر نوع ترک فعل و سهل انگاری در تأمین و ترخیص کالاهای مورد نیاز جامعه برخورد قاطعی خواهد نمود.


منبع:

1400/09/02
23:56:12
5.0 / 5
359
تگهای خبر: آب , اقتصاد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.