امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
رئیس سازمان غذا و دارو:

سیاست وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است

سیاست وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است به گزارش هم ماشین رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سیاست دولت و وزارت بهداشت  ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی به خصوص بیماران خاص و صعب العلاج و مزمن است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام دارایی درباره سیاست وزارت بهداشت درباره ارز ترجیحی برای دارو و تجهیزات پزشکی، اضافه کرد: سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی به خصوص بیماران خاص و صعب العلاج و مزمن است.

همینطور دکتر حیدر محمدی_ مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، اظهار نمود: ما هیچ گونه اقدامی در اینباره نکرده ایم. برخی از اقلامی را که تولید داخل داشته از اردیبهشت سال گذشته، آزاد کردیم که این کار هم برای پشتیبانی از تولید است که آنها هم اقلام جانبی بوده اند یا ارزبری محدودی دارند.
وی ادامه داد: حالا ارز اکثریت داروهای ما ارز دولتی است و منتظر تعیین تکلیف این مورد در دولت و مجلس هستیم. باید آنها این تصمیم را بگیرند و منابع این مورد را هم پیشبینی کنند. ما تا منابع را نبینیم، نمی توانیم ارز را آزاد نماییم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، محمدی اظهار داشت: داروهای بیماری های خاص، خط قرمز ما است. برای آزاد کردن ارز این بیماری ها، باید دولت منابع را درنظر بگیرد، خروجی منابع را به بیمه ها داده و بیمه ها قبول کنند که این داروها را پوشش دهند تا بمحض این که ما این داروها را آزاد کردیم، بیمار احساس بالا بودن قیمت دارو نکند. فقط در این شرایط ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

منبع:

1400/09/01
22:36:18
5.0 / 5
289
تگهای خبر: تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.