امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
مدیركل راهداری اردبیل:

نگهداری راه های اردبیل نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

نگهداری راه های اردبیل نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار است به گزارش هم ماشین مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اظهار داشت: هزینه نگهداری راه های استان اردبیل یک هزار میلیارد تومان برآورد شده است.کلیم الله وثوقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: ارزش راه های استان اردبیل ۲۵ هزار میلیارد تومان است که ۴ درصد این میزان برای نگهداری و توسعه راه های استان اردبیل هزینه می شود در صورتیکه ۲۰ درصد کل ارزش راه ها باید در این بخش تامین و در نظر گرفته شود.
وی اشاره کرد: نمک پاشی مداوم همراه با وضعیت جوی استان، برف و یخبندان بیشترین خسارت را به جاده های استان وارد کرده و به صورتی استهلاک محورهای مواصلاتی را رقم می زند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل به برقراری ۱۷۰ کیلومتر سیستم روشنایی در جاده های استان خصوصاً مناطق برف گیر، مه آلود و کولاک گیر اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا توسعه سیستم روشنایی را در راه شمال به جنوب استان شاهد باشیم تا مانند محور شرق و غرب بتوانند از جاده ای ایمن بهره مند شوند.
وثوقی اضافه کرد: ۱۰ کیلومتر سیستم روشنایی در محور اردبیل به سمت مشگین شهر و مغان و ۱۱ کیلومتر در محور اردبیل – سرچم درحال اجراست که با هزینه ای ۲۰ میلیارد تومان توسط پیمانکاران اجرائی شده و امیدواریم به سرعت به مجموع راه های ایمن استان افزوده شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: با بهره برداری از این مسیرها کل محورهای دارای سیستم روشنایی در استان به ۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید.
وثوقی در مورد آخرین وضعیت راه های روستایی نیز افزود: در استان اردبیل بیش از ۵ هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد که ۲ هزار و ۷۷۴ کیلومتر آسفالت و مابقی شوسه و خاکی هستند.
وی بیان کرد: ۵۲ درصد راه های روستایی استان اردبیل از آسفالت مناسب بهره مند هستند که عمده این روستاها با جمعیتی بالای ۲۰ و ۵۰ خانوار هستند.
وثوقی در ادامه سخنان خود اظهار نمود: ۴۰ روستای بالای ۵۰ خانوار به طول ۱۷۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی در اولویت قرار دارد که با تامین اعتبار در مسافرت اخیر رییس جمهور به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان مقرر است طرح آسفالت این مسیرها به انجام برسد.
وی اشاره کرد: ما در استان اردبیل به ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آسفالت راه های روستایی با اولویت روستاهای بالای ۵۰ خانوار نیاز داریم که انتظار می رود این منابع در سال های آتی به تدریج تامین شود.
وثوقی عمر آسفالت عمده راه های روستایی را بالای ۲۰ سال اعلام نمود و اظهار داشت: بطور قطع دراین زمینه نیز نیازمند اصلاح و بازسازی هستیم تا در تردد هموطنان در این مسیرها مشکلی به وجود نیاید.
وی محور اردبیل – ارجستان را از محورهای روستایی با ارتقا یک درجه به راه فرعی اعلام نمود و اضافه کرد: تلاش بر این است تا این مسیر بعنوان محور گردشگری مورد مرمت، تعریض و بهسازی قرار گیرد.
وثوقی در مورد فعالیت پایانه مرزی بیله سوار نیز اشاره کرد: به طور متوسط روزانه ۲۵۶ دستگاه خودرو از این پایانه تردد می کنند که صادرات ۲۷۶ هزار تنی و واردات ۶ هزار و ۳۰۰ تنی در ۷ ماه امسال به ثبت رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در مورد جابجایی مسافران نیز افزود: با توافق کشور آذربایجان روزانه ۲ دستگاه اتوبوس در این راه تردد می کنند که امکان جابجایی ۸۰ مسافر نیز از این طریق فراهم گشته است.


منبع:

1400/08/28
22:13:58
5.0 / 5
282
تگهای خبر: تردد , جاده , حمل و نقل , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.