امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
وعده وزیر راه عملی شد؛

مردان مجرد بالای 45 سال مجاز به ثبت نام در طرح مسکن شدند

مردان مجرد بالای 45 سال مجاز به ثبت نام در طرح مسکن شدند معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از امکان ثبت نام مردان مجرد بالای ۴۵ سال در طرح نهضت ملی مسکن اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده اظهار داشت: بر مبنای مصوبه جدید هیأت دولت امکان ثبت نام مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص با تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طرح نهضت ملی مسکن فراهم گشته است. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در جلسه چهارشنبه هیأت دولت، پیشنهاد پیشین وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح بخشی از آیین نامه قانون ساماندهی تأیید و تصویب گردید.

وی اظهار داشت: پیشتر سه گروه از مجردان، شامل زنان خودسرپرست بالای ۳۵ سال، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، و نخبگان علمی امکان مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن را داشتند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور در مورد سابقه سکونت متقاضیان نهضت ملی مسکن که پیشتر ۵ سال اعلام شد، اظهار داشت: برای مهاجران از کلانشهرها، سابقه سکونت به یکسال تقلیل پیدا کرده است. بدین معنا که اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد.

همچنین برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون بر مبنای حکم اداری و یا بر مبنای تشخیص حوزه های علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست. این افراد می توانند به جز تهران در سایر شهرهای کشور از این مزیت بهره مند شوند.


منبع:

1400/08/26
11:11:06
5.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.