امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
ویژه مددجویان كمیته امداد و بهزیستی؛

آغاز پرداخت وام مسکن قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی

آغاز پرداخت وام مسکن قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی بانک تخصصی بخش مسکن به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، تسهیلات قرض الحسنه ساخت یا خرید مسکن پرداخت می کند.به گزارش هم ماشین به نقل از بانک عامل بخش مسکن، مطابق با جزء ۴ بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، شرایط پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ساخت یا خرید مسکن به مددجویان معرفی شده از طرف سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام گردید.
بر این اساس بانک تخصصی بخش مسکن به معرفی شدگان از طرف این دو نهاد در صورتیکه واجد شرایط مشخص شده باشند تا سقف ۸۰ میلیون تومان در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سایر شهرها، تسهیلات قرض الحسنه ساخت یا خرید مسکن به ازای هر واحد مسکونی اعطا می کند.
در ارتباط با پرداخت تسهیلات مذکور و در امتداد تسهیل و تسریع امور، دستورالعمل اجرائی به شبکه بانک ابلاغ گردیده است و برمبنای ضوابط تعیین شده، دوره بازپرداخت این تسهیلات قرض الحسنه معادل ۱۰ سال با در نظر گرفتن حداکثر دو سال دوره تنفس برای ساخت است (مجموع دوره ساخت و بازپرداخت تسهیلات حداکثر ۱۰ سال باشد).
مطابق با ضوابط و شیوه نامه پرداخت، در صورتیکه متقاضی خواهان استفاده از این تسهیلات برای ساخت و ساز باشد، پروژه مسکونی باید حداقل دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی باشد. بعد از قطعی شدن قرارداد برای ساخت، تسهیلات بصورت یکجا به حساب ممتاز متقاضی واریز و در حساب مسدود می شود و با تأیید بانک به میزان مبلغ تأیید شده، رفع انسداد می شود.
همچنین در صورتیکه متقاضی خواهان استفاده از این تسهیلات برای خرید واحد مسکونی باشد، عمر بنای واحد خریداری شده باید حداکثر ۲۵ سال باشد. در این بخش نیز مبلغ تسهیلات در قالب چک تسهیلات در وجه فروشنده صادر می شود و در دفترخانه اسناد رسمی توسط نماینده بانک به وی تحویل می شود.
مطابق با ضوابط، مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده شامل مدارک شناسایی و هویتی متقاضی، مدارک عمومی ملک و مدارک شغلی و درآمدی متقاضی است و بعد از دریافت تسهیلات متقاضی موظف به پرداخت تمامی کارمزدها و هزینه های مربوط به ارزیابی وثیقه ها خواهد بود. همین طور وفق تفاهم نامه بین بانک و نهادهای مربوطه، گرفتن یک ضامن معتبر دارای گواهی کسر از حقوق برای تضمین بازپرداخت اقساط تسهیلات الزامی است.


منبع:

1400/08/24
23:20:12
5.0 / 5
244
تگهای خبر: تخصص , خرید , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.