امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

وبلاگ هم ماشین

آسمان آبی با هوایی سالم، تصویر این روزهای شهری است که ماه‌ها جز سیاهی گرد و غبار و دود غلیظ سمی رنگی به خود ندیده بود... فقط و فقط باز هم ناپایداری هوا به داد تهرانی ها رسیده است.


ایسنا - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با استناد به بیانیه سازمان بهداشت جهانی مبتنی بر تاثیر هوای تنفسی در ایجاد بسیاری از بیماری‌های لاعلاج که منجر به از بین رفتن سلامتی افراد، افزایش مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا، همچنین هزینه های وارده بر زندگی افراد و کل جامعه و دولت می شود، اظهار داشت: بنزین آلوده یکی از مهم ترین عوامل افزایش آلودگی هواست.
 

خبرگزاری ایستنا (ICTNA) در مطلبی با عنوان «با اپلیکیشن هم‌ماشین افراد هم‌مسیر خود را پیدا کنید!» به معرفی سامانه هم ماشین پرداخت.


خبرگزاری ایتنا (خبرگزاری فناوری اطلاعات و ارتباطات - ITNA) در مطلبی که در روز جمعه دوازدهم اردیبهشت ماه 1393 منتشر کرد به معرفی سایت هم ماشین پرداخت و گقت: سامانه هم‌ماشین پیشنهاد می کند به جای اینکه هر روز با خودروی شخصی خود و به شکل تک سرنشین به محل کار، دانشگاه و ... تردد کنید و موجب افزایش ترافیک شهر خود شوید، در سایت هم ماشین افراد هم مسیر خود را پیدا کنید و به صورت گروهی تردد کنید.


دانشگاه شیکاگو برای دانشجوهایی که اقدام به هم پیمایی می کنند تسهیلاتی در نظر گرفته و اونها را تشویق کرده که از این سیستم استفاده کنند.

طبق اطلاعاتی که توی سایت دانشگاه شیکاگو قرار داده شده در صورتیکه دانشجوها به صورت گروهی به دانشگاه تردد کنند (دو نفر) هزینه پارکینگ برای اونها نیم بها حساب شده و در صورتیکه سه نفر و بیشتر باشند هزینه پارکینگ برای اونها رایگان خواهد بود.

لینک اطلاعیه در وبسایت دانشگاه شیکاگو

 


تفاهم‌نامه همکاری در زمینه بهینه‌سازی مصرف سوخت و ارتقاء کارایی انرژی بین وزارت نفت و و وزارت کشور منعقد شد.
 
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و زنگنه وزیر نفت در ساختمان وزارت کشور در حوزه حمل و نقل عمومی تفاهم‌نامه‌ای امضا شد.
 
محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه حضور داشت.

پایگاه خبری برسام در مطلبی در تاریخ دهم اردیبهشت ماه سال 1393 ضمن معرفی سایت هم ماشین نوشت: شما می‌توانید به جای اینکه هر روز با خودروی شخصی خود و به شکل تک سرنشین به محل کار یا دانشگاه خودتان تردد کنید، در سایت هم‌ماشین افراد هم‌مسیر خود را پیدا کنید و به صورت گروهی رفت و آمد کنید.


در حالی سازمان محیط زیست با انتشار اطلاعیه‌ای مبنی بر سرطان زا بودن بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها مردم را بیشتر نگران کرده است که نگاهی به گزارش های مستند، خلاف ادعاهای این سازمان را اثبات می کند.

© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.