امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
بذرپاش:

متوسط سقف اجاره بها ۲۵ درصد شد

متوسط سقف اجاره بها ۲۵ درصد شد هم ماشین: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو مصوبه امروز شورای عالی مسکن، از تصویب رقم 25 درصد برای متوسط سقف اجاره بها و افزایش وام ساخت نهضت ملی مسکن به 800 میلیون تومان آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: متوسط سقف اجاره بها با رقم ۲۵ درصد در شورای عالی مسکن به تصویب رسید و برمبنای ماده ۷ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها دولت مکلف شده تا در استان هایی که تورم بالای ۳۰ درصد است، نرخ رشد اجاره بها را تعیین کند. به همین دلیل پیشنهادات شورای مسکن استانها درباب این نرخ گردآوری شد که در این نشست بررسی گردید و به تصویب رسید.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه این ارقام ظرف روزهای آینده به استانها ابلاغ می شود، اضافه کرد: امیدواریم با این تصمیم بازار اجاره به شکل بهتری کنترل شود.
بذرپاش به مصوبه مهم دیگر هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: وام ساخت نهضت ملی مسکن که در سال قبل به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده بود در جلسه امروز به ۸۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش پیدا کرد.
وی این مصوبه را بسیار تأثیر گذار دانست و اظهار داشت: این مصوبه می تواند در تامین مالی برای اتمام هرچه سریع تر پروژه های نهضت ملی مسکن مؤثر باشد و این مصوبه مراحل تصویب را در بانک مرکزی طی می کند و به زودی ابلاغ می شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه به یکی از بزرگترین افتتاح های انجام شده در جریان هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: امروز ۶۶ هزار و ۷۹۱ واحد نهضت ملی مسکن افتتاح و به ۵۱ هزار و ۷۴۰ متقاضی واجد شرایط زمین واگذار شد.
عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه به شروع عملیات بیش از ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن اشاره نمود که تا کنون بیش از ۵۶۰ هزار واحد آن تقدیم مردم شده و اظهار داشت: علاوه بر این ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد، ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی هم ظرف چند روز آینده به مردم واگذار می شود.
بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود به رشد تولید بخش مسکن در سال قبل اشاره نمود که رقمی کم سابقه یعنی ۷.۱ درصد را به ثبت رساند و اضافه کرد: رشد تولید بخش مسکن از رشد منفی ۷ درصد در سال ۱۴۰۰ به مثبت ۷.۱ در سال ۱۴۰۲ رسید.

1403/04/07
14:35:33
5.0 / 5
148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.