امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳

رکورد فاکتورهای آب و هوایی جهان در سال 2023 شکسته شد

رکورد فاکتورهای آب و هوایی جهان در سال 2023 شکسته شد به گزارش هم ماشین، نماینده رسمی سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: گزارش های بین المللی اقلیمی سال 2023 قاره آسیا نشان میدهد که تمام فاکتور های آب و هوایی زمین در سال 2023 شکسته است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، احد وظیفه نماینده رسمی سازمان هواشناسی کشور، اظهار داشت: دگرگونی های بی سابقه در زمین درحال وقوع است. محتوای گرمای اقیانوس ها و سطح دریاها به بالاترین حد مشاهده شده رسیده و وسعت یخچال های قطب جنوب نیز به کمترین حد مشاهده شده تا کنون رسیده است
وی با اعلان اینکه بحران آب و هوا بزرگترین چالش بشریت است، افزود: گرمای شدید، سیل، خشکسالی، حریق جنگلها و طوفان های حاره ای ویرانی های زیادی به بار آورده و سبب بروز خسارت های اقتصادی و اجتماعی هنگفتی شده است.
نماینده رسمی سازمان هواشناسی کشور در تدوین گزارش اقلیمی سال ۲۰۲۳ قاره آسیا اشاره کرد: سازمان جهانی هواشناسی با هدف افزایش آگاهی بخشی آحاد جامعه نسبت به تغییرات درحال وقوع روی زمین، یک گزارش سالانه اقلیمی با مشارکت سازمان های هواشناسی سرتاسر جهان تهیه و تدوین می کند که قسمتی از گزارش امسال با مشارکت سازمان هواشناسی ایران تدوین شده است.
وظیفه اشاره کرد: قسمتی از این گزارش به تغییرات گسترده در پارامترهای اقلیمی ایران خصوصاً در عرصه بارش و دما اشاره شده است که نتایج زیادی داشته است. با توجه به این که غلظت گازهای گلخانه ای همچنان درحال افزایش، باید منتظر تکرار رویدادهای شدید آب و هوایی در بیشتر مناطق جهان و ایران بود.
نماینده رسمی سازمان هواشناسی کشور در آخر عنوان کرد: سازمان هواشناسی و آب و هواشناسی کشورها برای مقابله با وسعت و بزرگی این چالش همکاریهای خود با جامعه بین المللی را زیاد کردند.


منبع:

1403/02/18
09:00:18
5.0 / 5
418
تگهای خبر: آب , اقتصاد , سازمان , هوایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.