امروز: ۱۴۰۲/۰۷/۰۶

کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز هم ماشین: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بامداد امروز (9 خردادماه) برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات می تواند سبب گسیل گردوخاک در بعضی مناطق مستعد شود.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۹ خردادماه) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود. ادامه وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات می تواند سبب گسیل گردوخاک در بعضی مناطق مستعد شود.

تداوم ناپایداری جوی و احتمال رگبار پراکنده همراه با وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۱۰ خردادماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول را در بیشتر مناطق بدنبال خواهد داشت. ادامه این شرایط جوی و احتمال رگبار پراکنده در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند.

با توجه به ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه غلظت ذرات معلق کاهش پیدا می کند که برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1402/03/09
10:34:46
5.0 / 5
319
تگهای خبر: آلاینده , تردد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.