امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
رئیس كمیته امداد:

خانوارهای مددجوی کمیته امداد تا پایان امسال صاحب خانه می شوند

خانوارهای مددجوی کمیته امداد تا پایان امسال صاحب خانه می شوند به گزارش هم ماشین، از گیلان رییس کمیته امداد، با اعلان اینکه تا آخر سال 1402 کلیه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد صاحب خانه می شوند، اشاره کرد: در این مرحله برای خانوارهای دو نفر به بالا که فاقد مسکن هستند، مسکن تهیه می نماییم.


سید مرتضی بختیاری در حاشیه سفر به استان گیلان، با اعلان اینکه استان گیلان ۲۸۳۰ یتیم و ۷۶۸۷ فرزند محسنین دارد، اظهار داشت: گیلان ۴۳ هزار و ۲۴۲ نفر حامی دارد و کمیته امداد به کمک این حامیان ایتام و محستین را اداره می کند.
وی با اعلان اینکه مردم گیلان در سال ۱۴۰۰ کمک نقدی ۷۲ میلیارد تومانی برای یتیمان داشتند، اظهار داشت: در سال قبل نیز باوجود تورم و گرانی و مشکلات اقتصادی، شاهد کمک ۸۴ میلیارد و ۸۸ میلیون تومانی مردم گیلان برای یتیمان بودیم.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت وگوی خبری باران، مجموع کمک های نقدی و غیر نقدی مردم گیلان در سال ۱۴۰۰ برای نیازمندان را ۲۶۱ میلیارد و ۳۴۲ میلیون تومان دانست و متذکر شد: این عدد در سال قبل به ۳۰۷ میلیارد و ۱۸۱ میلیون تومان رسید.
بختیاری با اعلان اینکه کمیته امداد در استان گیلان ۳۳۲ مرکز نیکوکاری دارد، اشاره کرد: در طرح خورانیدن مهدوی ماه رمضان امسال شاهد رشد کمک های مردمی بودیم.
وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد در بخش اشتغال، عنوان کرد: در امتداد نخستین جلسه شورای عالی اشتغال دولت سیزدهم، کمیته امداد مکلف به ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در سال ۱۴۰۱ شد که تا حالا ۴۲۰ هزار شغل را با تسهیلات قرض الحسنه ۲۵ هزار میلیارد تومانی ایجاد کردیم.
رییس کمیته امداد ۵۰ درصد اشتغال به وجود آمده را مربوط به مددجویان و ۵۰ درصد دیگر را مربوط به غیر مددجویان دانست و اشاره کرد: سال قبل عملکرد خوبی داشتیم و پس برای سال ۱۴۰۲ نیز باید باردیگر ۵۰۰ هزار شغل ایجاد نماییم که نیمی از آن برای مددجویان و نیم دیگر برای غیر مددجویان دهک های اول تا پنجم است.
وی با اشاره به اختصاص اعتبار ۳۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال برای کمتیه امداد در امسال، متذکر شد: در سال ۱۴۰۱ سهم اشتغال گیلان ۲۱ هزار و ۹۶۶ شغل بود که تا حالا ۲۰ هزار شغل محقق شده و از تسهیلات ۱۲۲۲ میلیارد تومان، موفق به پرداخت ۱۱۲۲ میلیارد تومان شدیم. سرانه تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی است که اهتمام می نماییم به ۳۰۰ میلیون تومان با محوریت اشتغال روستایی برسانیم تا علاوه بر تامین اقتصاد روستا شاهد مهاجرت معکوس باشیم.
بختیاری با اعلان اینکه تا آخر سال ۱۴۰۲ کلیه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد صاحب خانه می شوند، اشاره کرد: در این مرحله برای خانوارهای دو نفر به بالا که فاقد مسکن هستند، مسکن تهیه می نماییم.
وی از تحویل ۶۵۸ واحد در گیلان طی سال قبل و راه اندازی ۱۱۱۷ واحد امسال آگاهی داد و تصریح کرد: برای تامین ودیعه مسکن و اجاره بها نیز در سال ۱۴۰۲ اعتبار ۲۱۰۰ ملیارد تومانی برای مددجویان تحت پوشش در نظر گرفتیم.
رییس کمیته امداد همین طور از رایگان شدن فرانشیز درمان و بستری برای مددجویان در کلیه بیمارستان های دولتی آگاهی داد و اظهار داشت: با تصویب هیئت دولت، کلیه خدمات درمانی در بخش دولتی و بخش خصوصی رایگان می شود.
منبع:

1402/02/28
12:15:54
5.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.