امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۵

اسناد اجرایی پروژه راه آهن رشت-آستارا بین ایران و روسیه نهایی شد

اسناد اجرایی پروژه راه آهن رشت-آستارا بین ایران و روسیه نهایی شد به گزارش هم ماشین، وزیر راه و شهرسازی شامگاه گذشته در دیدار با همتای روسی خود اسناد اجرایی شروع پروژه راه آهن رشت-آستارا بین ایران و روسیه را نهایی کردند.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در دیدارهای جداگانه با الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه و ویتالی ساولیف وزیرحمل و نقل روسیه اسناد همکاری دو کشور در ساخت راه آهن رشت-آستارا را نهایی کردند که این اسناد با حضور عالی ترین مقامات اجرایی دو کشور امضا خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان در این دیدارها افزایش همکاری ها و استفاده از ظرفیت موجود را در حمل و نقل ترکیبی با استفاده از حمل و نقل دریایی و ریلی از راه راه آهن کاسپین- رشت که بزودی تکمیل می شود را مورد تاکید قرار داد.
وی افزود: با تکمیل ۳۵ کیلومتر از مسیر ریلی رشت تا بندر کاسپین در آینده نزدیک، این بندر از راه شبکه ریلی، به بنادر جنوبی ایران در خلیج فارس بخصوص بندرعباس متصل می شود که تحول مهمی در حمل و نقل ترکیبی با بنادر روسیه در شمال دریای خزر خواهد بود.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به میزبانی ایران از نخستین کشتی باری رو-رو روسیه، این ترددها را گام بزرگی در تجارت دریایی بین ایران و روسیه برشمرد و بیان نمود: تفاهم ایران و روسیه برای کشتی سازی در دریای خزر حائز اهمیت می باشد و توسعه حمل و نقل ترکیبی با ورود نخستین محموله ترانزیتی روسیه پارسال از مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب می تواند نوید بخش همکاریهای حمل ونقلی موثرتری باشد.
بذرپاش عنوان کرد: گسترش ظرفیت ترانزیتی مسیر دریایی از راه کریدورهای شمال جنوب در امتداد غرب دریای خزر و شرق دریای خزر می تواند بر کاهش ترافیک زمینی سنگین قفقاز هم مؤثر باشد.
همچنین در این دیدارها ویتالی ساولیف وزیرحمل و نقل روسیه اظهار داشت: تکمیل کریدور ریلی شمال-جنوب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که از راه راه اندازی راه آهن رشت-آستارا صورت می گیرد و روسیه عزم جدی برای تسهیل و کمک به ساخت این پروژه دارد

1402/02/27
16:17:04
5.0 / 5
102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.