امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۵
سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) خبر داد؛

برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در روزهای نوروز

برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در روزهای نوروز به گزارش هم ماشین، سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ضمن اشاره به اهم اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ از برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در روزهای نوروز اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، سعید چلندری سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: از اهم اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته، میتوان به راه اندازی ترمینال سلام مختص پروازهای زیارتی اشاره کرد؛ که به فرهنگ معنوی و قابل احترام فریضه زیارت ارزش نهاده شود.
ایجاد فضای معنوی در ترمینال سلام
چلندری افزود: بایستی فضایی متناسب با حس و حال معنوی مسافران اربعین، فراهم می شد که این فضا با ترمینال سلام محقق شد و مورد اقبال و رضایت مسافران واقع شد.
کاهش تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه
وی ضمن اشاره به روان سازی جریان ورود و خروج مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته، ایستایی ها به حداقل رسیده، که طی برگزاری جلسات مختلف با شرکتهای هواپیمایی، ارگان های نظامی و انتظامی و سایر دستگاههای مرتبط، میانگین تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه رسیده است.
افزایش ۶۰ درصدی پذیرش مسافر
چلندری اقدام قابل ذکر دیگر را پذیرش مسافر بیشتر دانست و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، بیشتر از ۶۰% افزایش پذیرش مسافر داشته ایم و از طرفی با شفاف سازی کلیه ی قراردادهای فرودگاهی، افزایش رشد درآمدی ۱۰۰ درصدی فرودگاه، نسبت به سال ۱۴۰۰ محقق شده است.
برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در روزهای نوروز
سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در مورد اقدامات ایام عید نوروز تشریح کرد: ۷۳۳ پرواز فوق العاده برقرار کردیم، ۳۳۰۰ پرواز هم طبق برنامه برقرار است. همینطور ۴۰۰۰ مجوز پرواز صادر گردیده است که این فرودگاه آمادگی دارد این مجوزها را تا ۲ برابر هم اضافه کند.
وی ضمن اشاره به زیباسازی محوطه های فرودگاه برای استقبال از عید نوروز تصریح کرد: در این ایام برنامه های شاد و مفرح به صورت زنده در فرودگاه برگزار می گردد و با تقارن ماه مبارک رمضان هم ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ افطاری ساده تدارک دیده می شود که در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان توزیع می شود.
چلندری در مورد برنامه های پیش رو در سال جدید اظهار نمود: شفاف سازی ارتباط با ایرلاین ها، کاهش ایستایی ها، اولویت بخشی به الکترونیکی کردن تمام خدمات در فرودگاه در خصوص دستور مقام عالی وزارت و آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) را برای سال ۱۴۰۲ در دستور کار داریم.

1402/01/02
13:49:37
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.