امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
با همت سازمان راهداری محقق شد؛

رشد ۲۳ درصدی جابجایی مسافر از راه حمل و نقل جاده ای

رشد ۲۳ درصدی جابجایی مسافر از راه حمل و نقل جاده ای به گزارش هم ماشین، عملکرد ۱۱ ماهه سالجاری ناوگان حمل و نقل جاده ای، رشد ۲۳ درصدی جابه جایی مسافر را نسبت به سال قبل نشان داده است.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بررسی روند ۱۰ ساله جابجایی مسافر در ۱۱ ماه اول سال نشان می دهد، بیشترین جابجایی مسافر درسال ۱۳۹۱ و به میزان ۲۰۷ میلیون نفر بوده است.
معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده تعداد مسافر جابه جا شده (با صورت وضعیت) در ۱۱ ماهه سالجاری ۱۱۶ میلیون نفر است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۹۴ میلیون نفر) ۲۳ درصد افزایش داشته است.
همچنین میزان بار حمل شده (با بارنامه) در قسمت جاده ای در ۱۱ ماهه سالجاری با ۴۶۳ میلیون تن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۴۵۷ میلیون تن) یک درصد افزایش داشته است. بدین ترتیب با بررسی روند ۱۰ ساله حمل بار بیشترین آمار در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰، ۴۵۷ میلیون تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، یک درصد بیشتر شده است.
میزان ترانزیت بخش جاده ای هم در ۱۱ ماهه سالجاری ۸/۵ میلیون تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۸.۳ میلیون تن) ۲ درصد افزایش داشته است.
همچنین با بررسی روند ۱۰ ساله ترانزیت مشخص می شود که بیشترین ترانزیت در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۳، به میزان ۱۱.۳ میلیون تن ثبت شده است.


منبع:

1401/12/28
07:49:18
5.0 / 5
29
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.