امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
معاون عمرانی استاندار اصفهان تاكید كرد؛

ضرورت اجرای تعهدات طرح نهضت ملی مسکن در اصفهان تا 1403

ضرورت اجرای تعهدات طرح نهضت ملی مسکن در اصفهان تا 1403 به گزارش هم ماشین، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان اظهار داشت: تا آخر سال ۱۴۰۳ باید تمامی تعهدات طرح نهضت ملی مسکن با محوریت اداره کل راه و شهرسازی به جمع بندی برسد.مهران زینلیان در حاشیه جلسه شورای مسکن استان در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: تمامی ظرفیتی که برای استان در طرح نهضت ملی مسکن پیشبینی شده ۲۴۰ هزار مسکن برای دوره چهار ساله است.
وی افزود: در این خصوص برای بیشتر از ۱۵۰ هزار مسکن به صورت قطعی تأمین زمین شده و برای الباقی به دنبال تأمین زمین و الحاقات هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان اظهار داشت: همینطور عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در اغلب شهرها بخصوص در شهرهای جدیدی که بار اصلی جمعیت را بر عهده دارند شروع شده است.
زینلیان اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد تا آخر سال ۱۴۰۳ کلیه تعهدات طرح نهضت ملی مسکن با محوریت اداره کل راه و شهرسازی استان به جمع بندی برسد و همه دستگاههای دولتی موظف می باشند بر مبنای تکالیفی که مشخص می شود وظایف خویش را انجام دهند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان در مورد دستور جلسه نشست شورای مسکن، اظهار داشت: به این لحاظ که عمده بار مسکن استان و شهر اصفهان به لحاظ جمعیتی در شهر بهارستان خواهد بود؛ آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در این شهر مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار نمود: در شهر بهارستان ۳۰ هزار واحد مسکونی مصوب داریم البته تعداد متقاضیان بیشتر است که با عنایت به محدودیت هایی که وجود دارد بایستی تدبیر شود تا مازاد مسکن جانمایی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بیان نمود: در این خصوص یکی از پروژه های بهارستان شروع شده و سه هزار واحد در این شهر درحال ساخت است و عملیات اجرایی پنج پروژه دیگر از آغاز سال ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.
زینلیان افزود: با این پنج پروژه که امروز به نشست عرضه شد ۲۳ هزار واحد مسکونی در بهارستان راه اندازی می شود که هفت هزار واحد کمتر از تعهد اصلی است؛ بنابراین در جلسه تکلیف شد تا جلسه بعدی که دو هفته آینده است، این میزان هم به تعهد اصلی ساخت مسکن در این شهر اضافه شود.


منبع:

1401/12/13
09:20:16
5.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.