امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
توسط یگان حفاظت از اراضی دولتی راه و شهرسازی قم انجام شد؛

اجرای حکم خلع ید و رفع تصرف در پردیسان قم

اجرای حکم خلع ید و رفع تصرف در پردیسان قم به گزارش هم ماشین، قم فرمانده یگان محافظت از اراضی راه و شهرسازی قم اظهار داشت: با دستور مدیرکل راه و شهرسازی و اعلام نظر اداره حقوقی اداره کل و با هماهنگی با معاونت دادستان عمومی و انقلاب استان، ۵۶ هکتار از اراضی محدوده پردیسان قم خلع ید و رفع تصرف شد.


سرهنگ رضا خداداد، امروز ششم اسفندماه در جمع خبرنگاران، در قم بیان نمود: یگان محافظت از اراضی دولتی بنا به وظیفه ذاتی خود در حفظ و صیانت از اراضی دولتی و حفظ حقوق بیت المال، مامور اجرای احکام در رابطه با حوزه زمین و اراضی دولتی است.
وی ادامه داد: در این رابطه، این یگان بعد از اعلام اداره حقوقی اداره کل متبوع و دریافت مجوزات قانونی از دادستانی استان در خصوص تصرف غیرقانونی اراضی دولتی در پردیسان و با هماهنگی نیروی انتظامی، نسبت به رفع تصرف و خلع ید متصرفین اقدام نمود.
فرمانده یگان محافظت از اراضی راه و شهرسازی قم، در مورد جزئیات این اقدام اظهارکرد: این اراضی واقع در بلوار شهروند پردیسان است. ۵۳ هکتار از آن در مرحله اول به بیت المال و دولت بازگردانده شد و سه هکتار باقی مانده آن که تحت کشت و مستحدثات بوده است با دریافت مجوزات و هماهنگی دستگاه قضا رفع تصرف خواهد شد.
خداداد در انتها اظهار داشت: برپایه ارزیابی کارشناسان، ارزش تقریبی اراضی بازگردانده شده به بیت المال، بیشتر از ۶ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.1401/12/06
13:59:32
5.0 / 5
198
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.