امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
سرپرست بانك مسكن:

خرید مسکن در شهرهای کوچک با دریافت اوراق تسهیلات

خرید مسکن در شهرهای کوچک با دریافت اوراق تسهیلات به گزارش هم ماشین، سرپرست بانک مسکن اظهار داشت: با خرید اوراق، امکان خرید مسکن در شهرهای کوچک فراهم شده بطوریکه متقاضیان با رقمی حدود 700 تا 800 میلیون تومان می توانند مبادرت به خرید مسکن کنند.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی عسکری سرپرست بانک مسکن در برنامه صف اول درباره ی تسهیلات مسکن و ارائه برنامه های این بانک با اعلان اینکه نباید بانکها به سمت واسطه گری مسکن بروند اظهار داشت: اگر اقدامات بانکها در زمینه مسکن خصوصاً در بخش تولید و عرضه باشد زمینه ساز توسعه می شود اما هم اکنون برخی از بانکها اقدام بواسطه گری کرده اند.
سرپرست بانک مسکن اظهار داشت: شکل دیگری از سرمایه گذاری بانکها در زمینه سرمایه گذاری مولد و تولیدی است که در این بخش نباید مانع شد، چونکه تعدادی از سرمایه گذاری ها لازم اجرا است؛ اما اگر بانکها منابع خودرا در سوداگری مسکن بیاورند اشتباه است.
عسکری توضیح داد: بخش مسکن یکی از مولدترین کارها است که زمینه ساز افزایش تولید و اشتغال می شود.
وی درباره ی وام مسکن اظهار داشت: قبل از این متقاضیان با ۴۰ میلیون تومان سپرده گذاری، ۸۰ میلیون تومان تسهیلات و با خرید اوراق رقمی معادل ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کردند؛ اما هم اکنون باتوجه به افزایش قیمت مسکن و ساخت آن در کلان شهرها، نمی توانند با این میزان تسهیلات مسکن خریداری کنند.
عسکری اظهار داشت: با افزایش قیمت مسکن مراجعه کنندگان تسهیلات مسکن یکم کم شده و برخی حتی سپرده ها را پس گرفتند، چونکه این عدد امروز پاسخگو نیست.
به گفته وی، با ورود اوراق تسه در بانک مسکن متقاضیان می توانند چندین برابر تسهیلات دریافت نمایند که این اقدام در شهرستان ها می تواند زمینه ساز خرید مسکن شود و با خرید اوراق، امکان خرید مسکن در شهرهای کوچک فراهم شده بطوریکه متقاضیان با رقمی حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان می توانند مبادرت به خرید مسکن کنند.
سرپرست بانک مسکن درباره ی خرید متری مسکن هم اظهار داشت: طرح خرید متری مسکن چند نوبت عملیاتی شده ولی چون قیمت مسکن و قیمت هزینه ساخت در طول دوره های متمادی تغییر کرده این طرح را خنثی کرده است.
عسکری اظهار داشت: متوسط قیمت مسکن ۴۰ میلیون تومان است و اگر متقاضیان در طرح متری مشارکت کنند ۱۰ متر تا ۲۰ متر می توانند مسکن خریداری کنند و عملاً صاحب مسکن نمی شوند، بلکه ممکنست قسمتی از ریسک خودرا جبران کنند.
او با اشاره به این که قسمتی از بانکها به تکالیف خود در پرداخت تسهیلات فرزندآوری و ازدواج عمل نکرده اند اظهار داشت: برخی از متقاضیان در صف مانده اند که امیدواریم بانکهای دیگر نیز مشارکت کنند.
او اظهار داشت: ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان وام ازدواج تا حالا پرداخت کرده ایم.
عسکری در آخر اشاره کرد: تلاش نموده ایم که منابع و مصارف را تراز نماییم و بوسیله بین بانکی منابع قرض نماییم و کنترل و خلق پول نکنیم که موجب افزایش پایه پولی شود.

1401/11/09
12:52:52
5.0 / 5
215
تگهای خبر: اشتغال , تولید , خرید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.